František Blažíček - Žíznivá krajina

Detail položky

Detail položky

Olej na sololitu, 98x98 cm. Signováno vlevo dole uprostřed Blažíček 98. Rámováno.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Pozn.: Dílo pochází přímo z ateliéru autora. Vzadu samostatná kresba, autorský štítek a přípis. Dílo bylo autorem restaurováno a tudíž je ve výborném stavu.

 

o autorovi: 1956
Narodil se v Havlíčkově Brodě. Původní profesí sklář, studoval soukromě malbu u ak. malíře Fr. Ant. Jelínka a poté grafickou školu v Praze. V mládí ho neformálně vedl Jan Zrzavý, který ho brával s sebou do plenéru. Po roce 1989 začal působit jako pedagog a provozoval galerie v pražské Karlově ulici a v německém Aschaffenburgu. Kromě volné tvorby se zabývá také restaurováním a tvorbou plastik z kovu, dřeva i kamene. Své sklářské umění promítl do vitráží v domě U Černého orla v pražské Mostecké ulici. Jeho díla jsou zastoupena v mnoha sbírkách jak doma, tak v zahraničí např. v Japonsku, na Mallorce a dokonce i na ostrově Reunion. Uspořádal více jak 100 samostatných výstav v Čechách i zahraničí. Účastní se charitativních aukcí. Zajímavostí je, že obraz zakoupila také Jacqueline Kennedyová a soubor kreseb Ornella Mutiová.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 39 000 Kč.

vydraženo
57415. Žíznivá krajina
Dražba ukončena:01.04.2021 20:33:30
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:9 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
9 000 Kč 01.04.2021 20:28:30 7936
8 500 Kč 01.04.2021 20:26:59 8053
8 000 Kč 01.04.2021 20:25:13 7936
7 500 Kč 01.04.2021 20:22:02 8053
7 000 Kč 01.04.2021 20:21:29 7936
6 500 Kč 01.04.2021 20:18:11 8053
6 000 Kč 31.03.2021 22:17:51 7936
5 500 Kč 18.03.2021 18:41:06 3229
5 000 Kč limit (18.03.2021 18:41:00) 3081
4 900 Kč 18.03.2021 18:41:01 3229
4 800 Kč limit (17.03.2021 20:18:23) 3081
4 700 Kč 17.03.2021 20:18:24 8053
4 600 Kč limit (08.03.2021 18:12:31) 3081
4 500 Kč limit (08.03.2021 18:12:30) 1212
3 600 Kč limit (08.03.2021 18:12:01) 3081
3 500 Kč limit (08.03.2021 18:12:00) 1212
3 300 Kč limit (03.03.2021 18:19:22) 3081
3 200 Kč limit (03.03.2021 18:19:21) 1212
3 000 Kč limit (03.03.2021 18:19:16) 3081
2 900 Kč limit (03.03.2021 18:19:15) 1212
2 700 Kč limit (03.03.2021 18:19:08) 3081
2 600 Kč limit (03.03.2021 18:19:07) 1212
2 400 Kč limit (03.03.2021 18:19:01) 3081
2 300 Kč limit (03.03.2021 18:19:00) 1212
2 100 Kč limit (03.03.2021 18:18:53) 3081
2 000 Kč limit (03.03.2021 18:18:52) 1212
1 800 Kč limit (03.03.2021 18:18:44) 3081
1 700 Kč limit (03.03.2021 18:18:43) 1212
1 500 Kč limit (03.03.2021 18:18:34) 3081
1 400 Kč 03.03.2021 18:18:35 1212
1 300 Kč limit (27.02.2021 20:33:30) 3081
1 200 Kč 27.02.2021 20:33:31 7980
1 100 Kč limit (27.02.2021 0:38:01) 3081
1 000 Kč 26.02.2021 16:30:53 1212