František Blažíček - Zimní Vysočinou

Detail položky

Detail položky

Kresba akrylem, 36x51 cm. Signováno vlevo dole Blažíček Fr. Nerámováno.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Pozn.: Dílo pochází přímo z ateliéru autora.

 

o autorovi: 1956
Narodil se v Havlíčkově Brodě. Původní profesí sklář, studoval soukromě malbu u ak. malíře Fr. Ant. Jelínka a poté grafickou školu v Praze. V mládí ho neformálně vedl Jan Zrzavý, který ho brával s sebou do plenéru. Po roce 1989 začal působit jako pedagog a provozoval galerie v pražské Karlově ulici a v německém Aschaffenburgu. Kromě volné tvorby se zabývá také restaurováním a tvorbou plastik z kovu, dřeva i kamene. Své sklářské umění promítl do vitráží v domě U Černého orla v pražské Mostecké ulici. Jeho díla jsou zastoupena v mnoha sbírkách jak doma, tak v zahraničí např. v Japonsku, na Mallorce a dokonce i na ostrově Reunion. Uspořádal více jak 100 samostatných výstav v Čechách i zahraničí. Účastní se charitativních aukcí. Zajímavostí je, že obraz zakoupila také Jacqueline Kennedyová a soubor kreseb Ornella Mutiová.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 39 000 Kč.

vydraženo
105931. Zimní Vysočinou
Dražba ukončena:19.11.2023 21:44:53
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:3 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
3 000 Kč 19.11.2023 21:41:53 11249
2 900 Kč 19.11.2023 21:40:04 11421
2 800 Kč limit (19.11.2023 21:39:46) 11249
2 700 Kč 19.11.2023 21:39:47 11421
2 600 Kč 19.11.2023 21:38:54 11249
2 500 Kč 19.11.2023 21:37:16 11421
2 400 Kč 19.11.2023 21:36:20 11249
2 300 Kč 19.11.2023 21:36:06 11421
2 200 Kč limit (19.11.2023 21:36:00) 11249
2 200 Kč 19.11.2023 21:36:01 11421
2 100 Kč limit (19.11.2023 21:34:39) 11249
2 000 Kč limit (19.11.2023 21:34:32) 11421
2 000 Kč 19.11.2023 21:34:33 11249
1 900 Kč limit (19.11.2023 21:34:21) 11421
1 800 Kč limit (19.11.2023 21:34:07) 11249
1 800 Kč 19.11.2023 21:34:08 11421
1 700 Kč limit (19.11.2023 21:33:48) 11249
1 600 Kč limit (19.11.2023 21:33:09) 11421
1 600 Kč 19.11.2023 21:33:10 11249
1 500 Kč limit (19.11.2023 21:30:57) 11421
1 400 Kč 19.11.2023 21:30:03 11249
1 300 Kč 19.11.2023 21:28:55 11421
1 200 Kč 19.11.2023 21:27:42 11249
1 100 Kč 19.11.2023 21:26:28 11421
1 000 Kč limit (19.11.2023 21:26:06) 11249
900 Kč 19.11.2023 21:26:07 11421
800 Kč limit (19.11.2023 21:24:26) 11249
700 Kč 19.11.2023 21:08:39 9331
600 Kč 19.11.2023 13:05:58 9130
500 Kč 14.11.2023 7:21:34 11961