František Blažíček - Žena optimistka, které již spadly růžové brýle

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Nejdelší strana: 100 cm

Olej na plátně, 100x80 cm, signováno vpravo dole Blažíček František 2010.

Pozn.: Dílo pochází přímo z ateliéru autora.

 

o autorovi: 1956
Narodil se v Havlíčkově Brodě. Původní profesí sklář, studoval soukromě malbu u ak. malíře Fr. Ant. Jelínka a poté grafickou školu v Praze. V mládí ho neformálně vedl Jan Zrzavý, který ho brával s sebou do plenéru. Po roce 1989 začal působit jako pedagog a provozoval galerie v pražské Karlově ulici a v německém Aschaffenburgu. Kromě volné tvorby se zabývá také restaurováním a tvorbou plastik z kovu, dřeva i kamene. Své sklářské umění promítl do vitráží v domě U Černého orla v pražské Mostecké ulici. Jeho díla jsou zastoupena v mnoha sbírkách jak doma, tak v zahraničí např. v Japonsku, na Mallorce a dokonce i na ostrově Reunion. Uspořádal více jak 100 samostatných výstav v Čechách i zahraničí. Účastní se charitativních aukcí. Zajímavostí je, že obraz zakoupila také Jacqueline Kennedyová a soubor kreseb Ornella Mutiová.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 39 000 Kč.

vydraženo doporučujeme
85059. Žena optimistka, které již spadly růžové brýle
Dražba ukončena:26.10.2022 22:18:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:9 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
9 000 Kč 26.10.2022 21:45:09 9161
8 500 Kč 26.10.2022 21:20:13 7859
8 000 Kč 26.10.2022 20:30:20 9161
7 500 Kč 23.10.2022 8:43:44 3792
7 000 Kč 22.10.2022 10:09:58 5990
6 500 Kč 18.10.2022 22:28:03 3792
6 000 Kč 13.10.2022 22:10:00 9130
5 500 Kč 13.10.2022 22:05:29 3792
5 000 Kč limit (13.10.2022 18:31:14) 3000
4 900 Kč 13.10.2022 18:31:15 9022
4 800 Kč limit (12.10.2022 21:23:41) 3000
4 700 Kč limit (12.10.2022 21:23:40) 9022
4 500 Kč limit (12.10.2022 19:44:36) 3000
4 400 Kč limit (12.10.2022 19:44:35) 9022
4 200 Kč limit (12.10.2022 12:33:09) 3000
4 100 Kč limit (12.10.2022 12:33:08) 9022
3 900 Kč limit (12.10.2022 8:20:16) 3000
3 800 Kč limit (12.10.2022 8:20:15) 9022
3 600 Kč limit (11.10.2022 19:21:21) 3000
3 500 Kč limit (11.10.2022 19:21:20) 9022
3 300 Kč limit (11.10.2022 15:35:27) 3000
3 200 Kč limit (11.10.2022 15:35:26) 9022
3 000 Kč limit (11.10.2022 15:21:51) 3000
2 900 Kč limit (11.10.2022 15:21:50) 9022
2 700 Kč limit (11.10.2022 12:57:00) 3000
2 600 Kč limit (11.10.2022 12:56:59) 5990
2 500 Kč limit (11.10.2022 12:56:33) 5990
2 400 Kč 11.10.2022 12:56:34 3000
2 300 Kč limit (11.10.2022 12:56:27) 5990
2 200 Kč 11.10.2022 12:56:28 3000
2 100 Kč limit (11.10.2022 12:56:19) 5990
2 000 Kč 11.10.2022 12:56:20 3000
1 900 Kč limit (11.10.2022 11:57:48) 5990
1 800 Kč 11.10.2022 11:57:49 9130
1 700 Kč limit (11.10.2022 11:57:34) 5990
1 600 Kč 11.10.2022 11:57:35 9130
1 500 Kč limit (10.10.2022 10:02:45) 5990
1 400 Kč 05.10.2022 23:05:26 841
1 300 Kč 05.10.2022 15:26:16 9130
1 200 Kč 02.10.2022 21:04:31 7859
1 100 Kč 02.10.2022 15:12:52 5990
1 000 Kč 01.10.2022 8:29:35 3792