František Blažíček - Zelené jezero

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Nejdelší strana: 100 cm

Olej na plátně, 100x80 cm, signováno vpravo nahoře Blažíček F. Pozn.: Dílo pochází přímo z ateliéru autora.

 

o autorovi: 1956
Narodil se v Havlíčkově Brodě. Původní profesí sklář, studoval soukromě malbu u ak. malíře Fr. Ant. Jelínka a poté grafickou školu v Praze. V mládí ho neformálně vedl Jan Zrzavý, který ho brával s sebou do plenéru. Po roce 1989 začal působit jako pedagog a provozoval galerie v pražské Karlově ulici a v německém Aschaffenburgu. Kromě volné tvorby se zabývá také restaurováním a tvorbou plastik z kovu, dřeva i kamene. Své sklářské umění promítl do vitráží v domě U Černého orla v pražské Mostecké ulici. Jeho díla jsou zastoupena v mnoha sbírkách jak doma, tak v zahraničí např. v Japonsku, na Mallorce a dokonce i na ostrově Reunion. Uspořádal více jak 100 samostatných výstav v Čechách i zahraničí. Účastní se charitativních aukcí. Zajímavostí je, že obraz zakoupila také Jacqueline Kennedyová a soubor kreseb Ornella Mutiová.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 39 000 Kč.

vydraženo
96535. Zelené jezero
Dražba ukončena:28.06.2023 23:03:00
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:20 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
20 000 Kč limit (28.06.2023 22:57:09) 11993
19 000 Kč 28.06.2023 22:57:10 9780
18 000 Kč limit (28.06.2023 22:54:49) 11993
18 000 Kč limit (28.06.2023 22:54:50) 9780
16 000 Kč limit (28.06.2023 22:53:38) 11993
15 000 Kč limit (28.06.2023 22:53:37) 9780
12 000 Kč limit (28.06.2023 18:39:53) 11993
11 000 Kč 28.06.2023 18:39:54 11705
10 000 Kč limit (27.06.2023 10:29:22) 11993
9 500 Kč 27.06.2023 10:29:23 9130
9 000 Kč limit (26.06.2023 9:52:15) 11993
9 000 Kč 26.06.2023 9:52:16 9130
8 500 Kč limit (26.06.2023 6:42:27) 11993
8 000 Kč 26.06.2023 6:42:28 9022
7 500 Kč limit (25.06.2023 8:06:41) 11993
7 000 Kč 25.06.2023 8:06:42 9022
6 500 Kč limit (25.06.2023 8:06:23) 11993
6 000 Kč 25.06.2023 8:06:24 9022
5 500 Kč limit (22.06.2023 16:11:51) 11993
5 000 Kč limit (22.06.2023 16:11:50) 9022
4 300 Kč limit (22.06.2023 16:11:36) 11993
4 200 Kč limit (22.06.2023 16:11:35) 9022
4 000 Kč limit (22.06.2023 10:18:23) 11993
3 900 Kč 22.06.2023 7:19:12 9022
3 800 Kč limit (22.06.2023 7:19:00) 11993
3 800 Kč limit (22.06.2023 7:19:01) 9022
3 600 Kč limit (21.06.2023 18:51:29) 11993
3 500 Kč 11.06.2023 11:29:03 9022
3 400 Kč 10.06.2023 22:02:39 12773
3 300 Kč 10.06.2023 15:28:10 11705
3 200 Kč 02.06.2023 6:55:31 12816
3 100 Kč 02.06.2023 6:01:04 11705
3 000 Kč 02.06.2023 0:58:00 11249