František Blažíček

64224. Západ slunce na Východě

popis: Kresba akrylem, 36x51 cm. Signováno vpravo Blažíček Fr. Nerámováno.


Pozn.: Dílo pochází přímo z ateliéru autora.

 

o autorovi: 1956
Narodil se v Havlíčkově Brodě. Původní profesí sklář, studoval soukromě malbu u ak. malíře Fr. Ant. Jelínka a poté grafickou školu v Praze. V mládí ho neformálně vedl Jan Zrzavý, který ho brával s sebou do plenéru. Po roce 1989 začal působit jako pedagog a provozoval galerie v pražské Karlově ulici a v německém Aschaffenburgu. Kromě volné tvorby se zabývá také restaurováním a tvorbou plastik z kovu, dřeva i kamene. Své sklářské umění promítl do vitráží v domě U Černého orla v pražské Mostecké ulici. Jeho díla jsou zastoupena v mnoha sbírkách jak doma, tak v zahraničí např. v Japonsku, na Mallorce a dokonce i na ostrově Reunion. Uspořádal více jak 100 samostatných výstav v Čechách i zahraničí. Účastní se charitativních aukcí. Zajímavostí je, že obraz zakoupila také Jacqueline Kennedyová a soubor kreseb Ornella Mutiová.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 39 000 Kč.

 

dražba ukončena: 15.09.2021 20:30:36

vyvolávací cena: 1 000 Kč

vydraženo za: 9 500 Kč

 

zpět na aukční výsledky

Seznam příhozů

ČástkaPřihozenoPřihodil
9 500 Kč limit (15.09.2021 20:24:07) 9163
9 000 Kč 15.09.2021 20:24:08 9043
8 500 Kč limit (15.09.2021 20:17:52) 9163
8 000 Kč 15.09.2021 20:15:43 9043
7 500 Kč limit (15.09.2021 20:15:35) 9163
7 500 Kč 15.09.2021 20:15:36 9043
7 000 Kč limit (15.09.2021 20:14:32) 9163
6 500 Kč 15.09.2021 20:12:59 9043
6 000 Kč limit (15.09.2021 20:12:52) 9163
5 500 Kč limit (15.09.2021 20:12:51) 9043
4 900 Kč limit (15.09.2021 20:12:32) 9163
4 800 Kč 15.09.2021 20:12:33 9043
4 700 Kč limit (15.09.2021 20:12:26) 9163
4 600 Kč 15.09.2021 20:12:27 9043
4 500 Kč limit (15.09.2021 20:12:19) 9163
4 400 Kč 15.09.2021 20:12:20 9043
4 300 Kč limit (15.09.2021 20:12:13) 9163
4 200 Kč 15.09.2021 20:12:14 9043
4 100 Kč limit (15.09.2021 20:12:07) 9163
4 000 Kč 15.09.2021 20:12:08 9043
3 900 Kč limit (15.09.2021 20:10:55) 9163
3 800 Kč 15.09.2021 20:09:48 9043
3 700 Kč 15.09.2021 20:05:34 9163
3 600 Kč 15.09.2021 19:33:58 9043
3 500 Kč 15.09.2021 19:28:22 2623
3 400 Kč 12.09.2021 17:38:16 9043
3 300 Kč 12.09.2021 12:17:21 8982
3 200 Kč 08.09.2021 14:19:56 6911
3 100 Kč 29.08.2021 20:28:10 9043
3 000 Kč limit (29.08.2021 20:28:09) 7123
2 900 Kč limit (29.08.2021 20:27:59) 7123
2 800 Kč 29.08.2021 20:28:00 9043
2 700 Kč limit (29.08.2021 20:27:53) 7123
2 600 Kč limit (29.08.2021 20:27:52) 9043
2 400 Kč limit (29.08.2021 20:27:42) 7123
2 300 Kč 29.08.2021 20:27:43 9043
2 200 Kč limit (29.08.2021 20:27:25) 7123
2 100 Kč 29.08.2021 20:27:26 9043
2 000 Kč limit (29.08.2021 20:16:59) 7123
1 900 Kč 29.08.2021 20:17:00 9022
1 800 Kč limit (29.08.2021 20:16:54) 7123
1 700 Kč 29.08.2021 20:16:55 9022
1 600 Kč limit (28.08.2021 22:54:45) 7123
1 500 Kč 28.08.2021 22:54:46 9022
1 400 Kč limit (28.08.2021 9:22:46) 7123
1 300 Kč 23.08.2021 17:16:47 9102
1 200 Kč 22.08.2021 21:41:25 9043
1 100 Kč 20.08.2021 14:34:20 9022
1 000 Kč 19.08.2021 23:23:00 9043