František Blažíček - Vysočinou

Detail položky

Detail položky

Akryl na papíře, 32x46 cm. Signováno dole uprostřed Blažíček František. Pasparta, sklo.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

 

o autorovi: 1956
Narodil se v Havlíčkově Brodě. Původní profesí sklář, studoval soukromě malbu u ak. malíře Fr. Ant. Jelínka a poté grafickou školu v Praze. V mládí ho neformálně vedl Jan Zrzavý, který ho brával s sebou do plenéru. Po roce 1989 začal působit jako pedagog a provozoval galerie v pražské Karlově ulici a v německém Aschaffenburgu. Kromě volné tvorby se zabývá také restaurováním a tvorbou plastik z kovu, dřeva i kamene. Své sklářské umění promítl do vitráží v domě U Černého orla v pražské Mostecké ulici. Jeho díla jsou zastoupena v mnoha sbírkách jak doma, tak v zahraničí např. v Japonsku, na Mallorce a dokonce i na ostrově Reunion. Uspořádal více jak 100 samostatných výstav v Čechách i zahraničí. Účastní se charitativních aukcí. Zajímavostí je, že obraz zakoupila také Jacqueline Kennedyová a soubor kreseb Ornella Mutiová.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 39 000 Kč.

vydraženo
58074. Vysočinou
Dražba ukončena:14.04.2021 20:27:08
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:4 800 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
4 800 Kč limit (14.04.2021 20:22:07) 7970
4 700 Kč 14.04.2021 20:22:08 8053
4 600 Kč limit (14.04.2021 20:06:46) 7970
4 500 Kč 14.04.2021 20:06:47 8053
4 400 Kč limit (14.04.2021 19:46:32) 7970
4 300 Kč 14.04.2021 19:46:33 8053
4 200 Kč limit (14.04.2021 17:34:40) 7970
4 100 Kč 14.04.2021 17:34:41 8053
4 000 Kč limit (14.04.2021 17:34:36) 7970
3 900 Kč 14.04.2021 17:34:37 8053
3 800 Kč limit (14.04.2021 17:34:30) 7970
3 700 Kč 14.04.2021 17:34:31 8053
3 600 Kč limit (14.04.2021 17:34:25) 7970
3 500 Kč 14.04.2021 17:34:26 8053
3 400 Kč limit (14.04.2021 17:29:49) 7970
3 300 Kč limit (14.04.2021 17:29:48) 1212
3 100 Kč limit (14.04.2021 17:29:36) 7970
3 000 Kč limit (14.04.2021 17:29:35) 1212
2 800 Kč limit (14.04.2021 17:29:27) 7970
2 700 Kč 14.04.2021 17:29:28 1212
2 600 Kč 14.04.2021 10:20:13 7970
2 500 Kč limit (14.04.2021 10:20:03) 1212
2 400 Kč 14.04.2021 10:20:04 7970
2 300 Kč limit (14.04.2021 10:19:53) 1212
2 200 Kč 14.04.2021 10:19:54 7970
2 100 Kč limit (14.04.2021 8:56:10) 1212
2 000 Kč limit (14.04.2021 8:55:54) 7970
1 900 Kč 14.04.2021 8:55:55 1212
1 800 Kč limit (13.04.2021 17:21:28) 7970
1 700 Kč 13.04.2021 17:21:29 8518
1 600 Kč limit (11.04.2021 20:18:11) 7970
1 500 Kč 11.04.2021 20:18:12 7032
1 400 Kč limit (11.04.2021 20:17:37) 7970
1 300 Kč 11.04.2021 20:17:38 7032
1 200 Kč limit (04.04.2021 18:17:25) 7970
1 100 Kč 04.04.2021 18:17:26 8518
1 000 Kč limit (31.03.2021 17:24:57) 7970
900 Kč 30.03.2021 22:20:18 7011
800 Kč 28.03.2021 21:22:18 7032
700 Kč 27.03.2021 18:21:03 7011
600 Kč 24.03.2021 12:26:42 8518
500 Kč 19.03.2021 6:28:26 4490