František Blažíček - Večerně thajský

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Olej na plátně, 70x95 cm. Signováno vpravo dole 2010 Blažíček Fr.. Nerámováno.

Pozn.: Dílo pochází přímo z ateliéru autora. Vzadu autorský štítek a přípis.

 

o autorovi: 1956
Narodil se v Havlíčkově Brodě. Původní profesí sklář, studoval soukromě malbu u ak. malíře Fr. Ant. Jelínka a poté grafickou školu v Praze. V mládí ho neformálně vedl Jan Zrzavý, který ho brával s sebou do plenéru. Po roce 1989 začal působit jako pedagog a provozoval galerie v pražské Karlově ulici a v německém Aschaffenburgu. Kromě volné tvorby se zabývá také restaurováním a tvorbou plastik z kovu, dřeva i kamene. Své sklářské umění promítl do vitráží v domě U Černého orla v pražské Mostecké ulici. Jeho díla jsou zastoupena v mnoha sbírkách jak doma, tak v zahraničí např. v Japonsku, na Mallorce a dokonce i na ostrově Reunion. Uspořádal více jak 100 samostatných výstav v Čechách i zahraničí. Účastní se charitativních aukcí. Zajímavostí je, že obraz zakoupila také Jacqueline Kennedyová a soubor kreseb Ornella Mutiová.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 39 000 Kč.

vydraženo
72839. Večerně thajský
Dražba ukončena:23.02.2022 21:53:11
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:10 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
10 000 Kč 23.02.2022 21:50:11 9894
9 500 Kč 23.02.2022 21:47:31 4180
9 000 Kč 23.02.2022 21:46:18 9894
8 500 Kč 23.02.2022 21:45:24 4180
8 000 Kč 23.02.2022 21:44:40 9894
7 500 Kč 23.02.2022 21:43:36 9022
7 000 Kč 23.02.2022 21:42:44 9894
6 500 Kč 23.02.2022 21:42:12 4180
6 000 Kč limit (23.02.2022 21:42:05) 7493
6 000 Kč 23.02.2022 21:42:06 4180
5 500 Kč limit (23.02.2022 21:41:27) 7493
5 000 Kč limit (23.02.2022 21:41:15) 9022
5 000 Kč 23.02.2022 21:41:16 7493
4 900 Kč limit (23.02.2022 21:41:02) 9022
4 800 Kč 23.02.2022 21:40:06 9894
4 700 Kč 23.02.2022 21:39:40 4180
4 600 Kč 23.02.2022 21:39:11 9022
4 500 Kč 23.02.2022 21:38:26 7493
4 400 Kč 23.02.2022 21:35:22 9022
4 300 Kč 23.02.2022 21:32:32 4656
4 200 Kč 23.02.2022 21:29:17 9022
4 100 Kč 23.02.2022 21:25:26 4180
4 000 Kč limit (23.02.2022 21:25:20) 9022
3 900 Kč 23.02.2022 21:25:21 4180
3 800 Kč limit (23.02.2022 21:25:15) 9022
3 700 Kč 23.02.2022 21:25:16 4180
3 600 Kč limit (23.02.2022 21:25:06) 9022
3 500 Kč 23.02.2022 21:25:07 4180
3 400 Kč limit (23.02.2022 21:11:54) 9022
3 300 Kč limit (23.02.2022 21:11:39) 4180
3 300 Kč limit (23.02.2022 21:11:40) 9022
3 100 Kč limit (23.02.2022 21:11:29) 4180
3 000 Kč limit (23.02.2022 21:11:28) 9022
2 800 Kč limit (23.02.2022 21:10:48) 4180
2 700 Kč 23.02.2022 21:09:47 9022
2 600 Kč 23.02.2022 21:09:08 4656
2 500 Kč 23.02.2022 20:55:36 9022
2 400 Kč 23.02.2022 20:46:32 7859
2 300 Kč 23.02.2022 20:41:18 4180
2 200 Kč 23.02.2022 18:41:25 9022
2 100 Kč 23.02.2022 16:59:36 318
2 000 Kč 23.02.2022 14:33:06 9022
1 900 Kč 23.02.2022 8:14:29 4180
1 800 Kč 22.02.2022 16:57:47 1195
1 700 Kč 17.02.2022 13:07:59 9894
1 600 Kč 05.02.2022 11:36:40 1195
1 500 Kč 02.02.2022 19:05:14 7276
1 400 Kč 29.01.2022 21:46:04 1195
1 300 Kč 29.01.2022 13:34:10 8426
1 200 Kč 29.01.2022 13:02:13 8053
1 100 Kč 29.01.2022 11:52:28 4656
1 000 Kč 28.01.2022 7:43:53 1212