František Blažíček - Večer borůvkový

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Pozn.: Zezadu štítek a autorské razítko

Nejdelší strana: 100 cm

Olej na plátně, 100x100 cm, signováno vlevo dole Blažíček Fr. 2020.

Pozn.: Dílo pochází přímo z ateliéru autora.

 

o autorovi: 1956
Narodil se v Havlíčkově Brodě. Původní profesí sklář, studoval soukromě malbu u ak. malíře Fr. Ant. Jelínka a poté grafickou školu v Praze. V mládí ho neformálně vedl Jan Zrzavý, který ho brával s sebou do plenéru. Po roce 1989 začal působit jako pedagog a provozoval galerie v pražské Karlově ulici a v německém Aschaffenburgu. Kromě volné tvorby se zabývá také restaurováním a tvorbou plastik z kovu, dřeva i kamene. Své sklářské umění promítl do vitráží v domě U Černého orla v pražské Mostecké ulici. Jeho díla jsou zastoupena v mnoha sbírkách jak doma, tak v zahraničí např. v Japonsku, na Mallorce a dokonce i na ostrově Reunion. Uspořádal více jak 100 samostatných výstav v Čechách i zahraničí. Účastní se charitativních aukcí. Zajímavostí je, že obraz zakoupila také Jacqueline Kennedyová a soubor kreseb Ornella Mutiová.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 39 000 Kč.

vydraženo doporučujeme
82537. Večer borůvkový
Dražba ukončena:01.09.2022 20:22:33
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:9 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
9 000 Kč 01.09.2022 20:19:33 9130
8 500 Kč 01.09.2022 18:19:09 10899
8 000 Kč limit (29.08.2022 19:54:44) 9130
8 000 Kč 29.08.2022 19:54:45 9022
7 500 Kč limit (24.08.2022 17:48:23) 9130
7 000 Kč limit (24.08.2022 17:48:22) 9022
6 500 Kč limit (24.08.2022 15:59:13) 9022
6 000 Kč 24.08.2022 11:15:14 9130
5 500 Kč 22.08.2022 19:42:14 9022
5 000 Kč limit (22.08.2022 19:42:13) 9130
4 100 Kč limit (18.08.2022 17:44:15) 9130
4 000 Kč limit (18.08.2022 17:44:14) 9022
3 400 Kč limit (18.08.2022 17:42:18) 9130
3 300 Kč limit (18.08.2022 17:42:17) 9022
3 100 Kč limit (18.08.2022 10:13:59) 9130
3 000 Kč limit (18.08.2022 10:13:58) 5420
2 300 Kč limit (15.08.2022 12:53:03) 5420
2 200 Kč 15.08.2022 12:53:04 1051
2 100 Kč limit (07.08.2022 20:48:57) 5420
2 000 Kč 07.08.2022 20:48:58 8982
1 900 Kč limit (07.08.2022 20:07:15) 5420
1 800 Kč 07.08.2022 20:07:16 10090
1 700 Kč limit (02.08.2022 16:17:22) 5420
1 600 Kč 02.08.2022 16:17:23 8982
1 500 Kč limit (02.08.2022 9:12:37) 5420
1 400 Kč 02.08.2022 9:12:38 9022
1 300 Kč limit (31.07.2022 15:16:13) 5420
1 200 Kč 31.07.2022 12:48:03 1051
1 100 Kč 29.07.2022 16:24:52 5420
1 000 Kč 28.07.2022 23:30:34 9130