František Blažíček - Vánice

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Kombinovaná technika, 61x84 cm. Signováno dole uprostřed Blažíček F. Rám.

 

o autorovi: 1956
Narodil se v Havlíčkově Brodě. Původní profesí sklář, studoval soukromě malbu u ak. malíře Fr. Ant. Jelínka a poté grafickou školu v Praze. V mládí ho neformálně vedl Jan Zrzavý, který ho brával s sebou do plenéru. Po roce 1989 začal působit jako pedagog a provozoval galerie v pražské Karlově ulici a v německém Aschaffenburgu. Kromě volné tvorby se zabývá také restaurováním a tvorbou plastik z kovu, dřeva i kamene. Své sklářské umění promítl do vitráží v domě U Černého orla v pražské Mostecké ulici. Jeho díla jsou zastoupena v mnoha sbírkách jak doma, tak v zahraničí např. v Japonsku, na Mallorce a dokonce i na ostrově Reunion. Uspořádal více jak 100 samostatných výstav v Čechách i zahraničí. Účastní se charitativních aukcí. Zajímavostí je, že obraz zakoupila také Jacqueline Kennedyová a soubor kreseb Ornella Mutiová.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 39 000 Kč.

vydraženo
23946. Vánice
Dražba ukončena:01.11.2018 21:13:19
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:2 700 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
2 700 Kč 01.11.2018 21:08:19 2908
2 600 Kč 01.11.2018 21:07:35 2241
2 500 Kč 01.11.2018 21:03:55 2908
2 400 Kč 01.11.2018 20:58:12 2241
2 300 Kč 01.11.2018 18:24:32 4456
2 200 Kč limit (01.11.2018 15:58:11) 4072
2 100 Kč 01.11.2018 15:58:12 2798
2 000 Kč limit (01.11.2018 11:46:31) 4072
1 900 Kč 01.11.2018 11:46:32 4456
1 800 Kč limit (01.11.2018 11:46:02) 4072
1 700 Kč 01.11.2018 11:46:03 4456
1 600 Kč limit (01.11.2018 11:45:51) 4072
1 500 Kč 01.11.2018 11:45:52 4456
1 400 Kč limit (31.10.2018 21:47:21) 4072
1 300 Kč 31.10.2018 21:47:22 2241
1 200 Kč limit (31.10.2018 21:47:14) 4072
1 100 Kč 31.10.2018 21:47:15 2241
1 000 Kč 18.10.2018 10:23:54 4072