František Blažíček - Stará sakura

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Nejdelší strana: 50 cm

Kresba akrylem, 50x35 cm. Signováno vpravo dole Blažíček. Vzadu autorské razítko. Volný list.

Pozn.: Dílo pochází přímo z ateliéru autora. Stav ilustruje přiložená fotodokumentace.

 

o autorovi: 1956
Narodil se v Havlíčkově Brodě. Původní profesí sklář, studoval soukromě malbu u ak. malíře Fr. Ant. Jelínka a poté grafickou školu v Praze. V mládí ho neformálně vedl Jan Zrzavý, který ho brával s sebou do plenéru. Po roce 1989 začal působit jako pedagog a provozoval galerie v pražské Karlově ulici a v německém Aschaffenburgu. Kromě volné tvorby se zabývá také restaurováním a tvorbou plastik z kovu, dřeva i kamene. Své sklářské umění promítl do vitráží v domě U Černého orla v pražské Mostecké ulici. Jeho díla jsou zastoupena v mnoha sbírkách jak doma, tak v zahraničí např. v Japonsku, na Mallorce a dokonce i na ostrově Reunion. Uspořádal více jak 100 samostatných výstav v Čechách i zahraničí. Účastní se charitativních aukcí. Zajímavostí je, že obraz zakoupila také Jacqueline Kennedyová a soubor kreseb Ornella Mutiová.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 39 000 Kč.

vydraženo
151220. Stará sakura
Dražba ukončena:14.12.2025 20:33:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:3 100 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
3 100 Kč 14.12.2025 20:30:43 11011
3 000 Kč 14.12.2025 20:30:23 6426
2 900 Kč 14.12.2025 20:28:21 11011
2 800 Kč 14.12.2025 20:27:56 6426
2 700 Kč 14.12.2025 20:26:45 11011
2 600 Kč 14.12.2025 20:26:29 6426
2 500 Kč 14.12.2025 20:24:08 11011
2 400 Kč 14.12.2025 20:23:12 6426
2 300 Kč 14.12.2025 20:21:53 11011
2 200 Kč 14.12.2025 20:20:48 6426
2 100 Kč limit (14.12.2025 20:20:34) 11011
2 100 Kč 14.12.2025 20:20:35 6426
2 000 Kč limit (14.12.2025 18:38:03) 11011
1 900 Kč limit (14.12.2025 18:38:02) 10241
1 700 Kč limit (14.12.2025 17:23:41) 11011
1 600 Kč limit (14.12.2025 17:13:06) 10241
1 600 Kč limit (14.12.2025 17:13:07) 11011
1 400 Kč limit (14.12.2025 17:12:51) 10241
1 300 Kč 14.12.2025 17:12:52 11011
1 200 Kč limit (13.12.2025 10:23:42) 10241
1 100 Kč 11.12.2025 7:43:47 826
1 000 Kč 08.12.2025 8:59:04 9130