František Blažíček - Spor o olomoucké tvarůžky na břehu Rudého moře

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Olej + akryl + písek na sololitu, 98x98 cm. Signováno vpravo dole Blažíček Fr. Rámováno.


Pozn.: Dílo pochází přímo z ateliéru autora. Vzadu autorský štítek a přípis. Dr. Kotalík při příležitosti velké autorovy výstavy k příchodu nového milénia ve Schwarzenberskem paláci řekl, že se jedná o obraz tématicky sice "strašný", ale bezpochyby zlomový v Blažíčkově tvorbě. Obraz byl autorem restaurován.

 

o autorovi: 1956
Narodil se v Havlíčkově Brodě. Původní profesí sklář, studoval soukromě malbu u ak. malíře Fr. Ant. Jelínka a poté grafickou školu v Praze. V mládí ho neformálně vedl Jan Zrzavý, který ho brával s sebou do plenéru. Po roce 1989 začal působit jako pedagog a provozoval galerie v pražské Karlově ulici a v německém Aschaffenburgu. Kromě volné tvorby se zabývá také restaurováním a tvorbou plastik z kovu, dřeva i kamene. Své sklářské umění promítl do vitráží v domě U Černého orla v pražské Mostecké ulici. Jeho díla jsou zastoupena v mnoha sbírkách jak doma, tak v zahraničí např. v Japonsku, na Mallorce a dokonce i na ostrově Reunion. Uspořádal více jak 100 samostatných výstav v Čechách i zahraničí. Účastní se charitativních aukcí. Zajímavostí je, že obraz zakoupila také Jacqueline Kennedyová a soubor kreseb Ornella Mutiová.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 39 000 Kč.

vydraženo
68668. Spor o olomoucké tvarůžky na břehu Rudého moře
Dražba ukončena:24.11.2021 20:47:20
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:20 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
20 000 Kč limit (24.11.2021 20:42:20) 9175
19 000 Kč 24.11.2021 20:40:30 7859
18 000 Kč limit (24.11.2021 20:36:10) 9175
17 000 Kč 24.11.2021 20:36:11 7859
16 000 Kč limit (24.11.2021 20:32:05) 9175
15 000 Kč limit (23.11.2021 13:19:10) 3792
15 000 Kč 23.11.2021 13:19:11 7980
14 000 Kč limit (22.11.2021 0:07:42) 3792
13 000 Kč 16.11.2021 19:00:47 8361
12 000 Kč 14.11.2021 2:20:04 3792
11 000 Kč 03.11.2021 23:55:53 3923
10 000 Kč limit (31.10.2021 20:07:40) 3792
10 000 Kč limit (31.10.2021 20:07:41) 3081
3 100 Kč limit (30.10.2021 1:05:14) 3792
3 000 Kč limit (30.10.2021 1:05:13) 8900
1 400 Kč limit (29.10.2021 20:54:57) 8900
1 300 Kč 29.10.2021 20:54:58 7276
1 200 Kč limit (29.10.2021 16:08:45) 8900
1 100 Kč 29.10.2021 16:08:46 7276
1 000 Kč limit (28.10.2021 23:58:30) 8900