František Blažíček - Spor o olomoucké tvarůžky na břehu Rudého moře

Detail položky

Detail položky

Olej + akryl + písek na sololitu. 98x98 cm. Signováno vpravo dole Blažíček Fr. Rámováno.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Pozn.: Dílo pochází přímo z ateliéru autora. Vzadu autorský štítek a přípis. Dr. Kotalík při příležitosti velké autorovy výstavy k příchodu nového milénia ve Schwarzenberskem paláci řekl, že se jedná o obraz tématicky sice "strašný", ale bezpochyby zlomový v Blažíčkově tvorbě. Obraz byl autorem restaurován.

 

o autorovi: 1956
Narodil se v Havlíčkově Brodě. Původní profesí sklář, studoval soukromě malbu u ak. malíře Fr. Ant. Jelínka a poté grafickou školu v Praze. V mládí ho neformálně vedl Jan Zrzavý, který ho brával s sebou do plenéru. Po roce 1989 začal působit jako pedagog a provozoval galerie v pražské Karlově ulici a v německém Aschaffenburgu. Kromě volné tvorby se zabývá také restaurováním a tvorbou plastik z kovu, dřeva i kamene. Své sklářské umění promítl do vitráží v domě U Černého orla v pražské Mostecké ulici. Jeho díla jsou zastoupena v mnoha sbírkách jak doma, tak v zahraničí např. v Japonsku, na Mallorce a dokonce i na ostrově Reunion. Uspořádal více jak 100 samostatných výstav v Čechách i zahraničí. Účastní se charitativních aukcí. Zajímavostí je, že obraz zakoupila také Jacqueline Kennedyová a soubor kreseb Ornella Mutiová.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 39 000 Kč.

vydraženo
57335. Spor o olomoucké tvarůžky na břehu Rudého moře
Dražba ukončena:01.04.2021 19:03:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:21 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
21 000 Kč 01.04.2021 18:31:27 7493
20 000 Kč limit (01.04.2021 18:30:51) 8185
19 000 Kč 01.04.2021 18:30:52 7493
18 000 Kč limit (01.04.2021 16:14:08) 8185
17 000 Kč limit (01.04.2021 16:14:07) 7493
13 000 Kč limit (31.03.2021 22:12:53) 7493
12 000 Kč limit (31.03.2021 22:12:52) 8518
8 000 Kč 31.03.2021 16:13:31 7493
7 500 Kč 31.03.2021 6:17:03 3229
7 000 Kč 23.03.2021 19:32:26 7493
6 500 Kč 15.03.2021 17:53:41 7265
6 000 Kč 08.03.2021 14:32:26 3229
5 500 Kč 05.03.2021 9:35:31 3759
5 000 Kč limit (05.03.2021 9:35:28) 3081
5 000 Kč 05.03.2021 9:35:29 3759
4 900 Kč limit (05.03.2021 9:35:26) 3081
4 800 Kč 05.03.2021 9:35:27 3759
4 700 Kč limit (05.03.2021 9:35:25) 3081
4 600 Kč 05.03.2021 9:35:26 3759
4 500 Kč limit (05.03.2021 9:35:23) 3081
4 400 Kč 05.03.2021 9:35:24 3759
4 300 Kč limit (05.03.2021 9:35:21) 3081
4 200 Kč 05.03.2021 9:35:22 3759
4 100 Kč limit (05.03.2021 9:35:19) 3081
4 000 Kč 05.03.2021 9:35:20 3759
3 900 Kč limit (05.03.2021 9:35:17) 3081
3 800 Kč 05.03.2021 9:35:18 3759
3 700 Kč limit (05.03.2021 9:35:15) 3081
3 600 Kč 05.03.2021 9:35:16 3759
3 500 Kč limit (05.03.2021 9:35:13) 3081
3 400 Kč 05.03.2021 9:35:14 3759
3 300 Kč limit (28.02.2021 22:24:33) 3081
3 200 Kč 28.02.2021 22:24:34 1331
3 100 Kč limit (28.02.2021 21:43:34) 3081
3 000 Kč limit (28.02.2021 21:43:33) 7112
2 800 Kč limit (28.02.2021 21:43:29) 3081
2 700 Kč limit (28.02.2021 21:43:28) 7112
2 500 Kč limit (28.02.2021 21:43:25) 3081
2 400 Kč limit (28.02.2021 21:43:24) 7112
2 200 Kč limit (28.02.2021 21:43:19) 3081
2 100 Kč limit (28.02.2021 21:43:18) 7112
1 900 Kč limit (28.02.2021 21:43:12) 3081
1 800 Kč 28.02.2021 21:43:13 7112
1 700 Kč limit (27.02.2021 20:27:21) 3081
1 600 Kč 27.02.2021 20:27:22 7980
1 500 Kč limit (27.02.2021 10:28:47) 3081
1 400 Kč 27.02.2021 10:28:48 6416
1 300 Kč limit (27.02.2021 0:36:28) 3081
1 200 Kč 26.02.2021 18:16:41 7493
1 100 Kč 26.02.2021 13:40:22 841
1 000 Kč 25.02.2021 23:15:00 318