František Blažíček - Špatné svědomí Sovětského svazu II.

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Olej na plátně, 100x100 cm, signováno vpravo dole Blažíček Fr. 2020. Obraz byl vystaven počátkem 80. let v pražském Motole, kde vzbudil nechtěný zájem STB. Policie ho zabavila a autorovi bylo doporučeno vystěhovat se z vlasti. Ten tlakům odolal a k námětu se vrátil v roce 2020, kdy obraz ve větším formátu namaloval znova. Pozn.: Dílo pochází přímo z ateliéru autora.

 

o autorovi: 1956
Narodil se v Havlíčkově Brodě. Původní profesí sklář, studoval soukromě malbu u ak. malíře Fr. Ant. Jelínka a poté grafickou školu v Praze. V mládí ho neformálně vedl Jan Zrzavý, který ho brával s sebou do plenéru. Po roce 1989 začal působit jako pedagog a provozoval galerie v pražské Karlově ulici a v německém Aschaffenburgu. Kromě volné tvorby se zabývá také restaurováním a tvorbou plastik z kovu, dřeva i kamene. Své sklářské umění promítl do vitráží v domě U Černého orla v pražské Mostecké ulici. Jeho díla jsou zastoupena v mnoha sbírkách jak doma, tak v zahraničí např. v Japonsku, na Mallorce a dokonce i na ostrově Reunion. Uspořádal více jak 100 samostatných výstav v Čechách i zahraničí. Účastní se charitativních aukcí. Zajímavostí je, že obraz zakoupila také Jacqueline Kennedyová a soubor kreseb Ornella Mutiová.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 39 000 Kč.

vydraženo
88712. Špatné svědomí Sovětského svazu II.
Dražba ukončena:25.01.2023 20:18:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:13 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
13 000 Kč 24.01.2023 21:22:47 11249
12 000 Kč 24.01.2023 21:22:26 11604
11 000 Kč limit (24.01.2023 21:22:13) 11249
10 000 Kč 24.01.2023 21:22:14 11604
9 500 Kč 24.01.2023 21:18:53 11249
9 000 Kč limit (24.01.2023 21:18:33) 11604
9 000 Kč 24.01.2023 21:18:34 11249
8 500 Kč limit (24.01.2023 21:17:21) 11604
8 000 Kč limit (29.12.2022 16:13:35) 11249
7 500 Kč 29.12.2022 16:13:36 9022
7 000 Kč 29.12.2022 13:14:32 11249
6 500 Kč 29.12.2022 13:03:49 9022
6 000 Kč 25.12.2022 13:17:46 11249
5 500 Kč limit (25.12.2022 13:17:45) 9022
4 300 Kč limit (25.12.2022 13:17:13) 9022
4 200 Kč 25.12.2022 13:17:14 11249
4 100 Kč limit (25.12.2022 11:47:59) 9022
4 000 Kč limit (25.12.2022 11:47:43) 11249
4 000 Kč limit (25.12.2022 11:47:44) 9022
1 200 Kč 25.12.2022 9:50:11 11249
1 100 Kč 25.12.2022 0:23:43 9022
1 000 Kč 24.12.2022 14:20:00 11249