František Blažíček - Smaragdové moře II.

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Nejdelší strana: 100 cm

Olej na plátně, 80x100 cm, signováno vlevo dole Blažíček Fr. Pozn.: Dílo pochází přímo z ateliéru autora.

 

o autorovi: 1956
Narodil se v Havlíčkově Brodě. Původní profesí sklář, studoval soukromě malbu u ak. malíře Fr. Ant. Jelínka a poté grafickou školu v Praze. V mládí ho neformálně vedl Jan Zrzavý, který ho brával s sebou do plenéru. Po roce 1989 začal působit jako pedagog a provozoval galerie v pražské Karlově ulici a v německém Aschaffenburgu. Kromě volné tvorby se zabývá také restaurováním a tvorbou plastik z kovu, dřeva i kamene. Své sklářské umění promítl do vitráží v domě U Černého orla v pražské Mostecké ulici. Jeho díla jsou zastoupena v mnoha sbírkách jak doma, tak v zahraničí např. v Japonsku, na Mallorce a dokonce i na ostrově Reunion. Uspořádal více jak 100 samostatných výstav v Čechách i zahraničí. Účastní se charitativních aukcí. Zajímavostí je, že obraz zakoupila také Jacqueline Kennedyová a soubor kreseb Ornella Mutiová.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 39 000 Kč.

vydraženo doporučujeme
88854. Smaragdové moře II.
Dražba ukončena:26.01.2023 20:10:41
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:18 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
18 000 Kč 26.01.2023 20:07:41 11904
17 000 Kč 24.01.2023 21:24:22 11249
16 000 Kč 24.01.2023 7:51:56 11904
15 000 Kč 23.01.2023 21:53:13 11249
14 000 Kč 23.01.2023 21:39:30 11904
13 000 Kč limit (23.01.2023 21:39:15) 11249
12 000 Kč 23.01.2023 21:39:16 11904
11 000 Kč 23.01.2023 20:08:36 11249
10 000 Kč 23.01.2023 8:38:08 11904
9 500 Kč 01.01.2023 21:22:44 11249
9 000 Kč limit (01.01.2023 21:22:35) 2932
9 000 Kč 01.01.2023 21:22:36 11249
8 500 Kč limit (01.01.2023 19:52:14) 2932
8 000 Kč limit (01.01.2023 19:52:13) 11249
7 000 Kč limit (26.12.2022 17:47:14) 11249
6 500 Kč 26.12.2022 12:16:34 9022
6 000 Kč limit (25.12.2022 15:18:20) 11249
5 500 Kč limit (25.12.2022 15:18:19) 9022
4 300 Kč limit (25.12.2022 13:19:25) 11249
4 200 Kč limit (25.12.2022 13:19:24) 9022
4 100 Kč limit (25.12.2022 11:53:36) 9022
4 000 Kč limit (25.12.2022 11:53:35) 11249
3 400 Kč limit (25.12.2022 11:46:51) 11249
3 300 Kč limit (25.12.2022 11:46:50) 9022
3 100 Kč limit (25.12.2022 11:46:14) 11249
3 000 Kč limit (25.12.2022 11:46:13) 9022
1 200 Kč limit (25.12.2022 9:52:31) 11249
1 100 Kč 25.12.2022 0:23:55 9022
1 000 Kč 24.12.2022 14:31:03 11249