František Blažíček - Smaragdové moře aneb louka zelená neposečená

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Olej na plátně + japonský chrom, podmalba akryl + písek, 70x95 cm. Signováno vzadu Blažíček 2013. Nerámováno.

Pozn.: Dílo pochází přímo z ateliéru autora. Vzadu autorský štítek a přípis.

 

o autorovi: 1956
Narodil se v Havlíčkově Brodě. Původní profesí sklář, studoval soukromě malbu u ak. malíře Fr. Ant. Jelínka a poté grafickou školu v Praze. V mládí ho neformálně vedl Jan Zrzavý, který ho brával s sebou do plenéru. Po roce 1989 začal působit jako pedagog a provozoval galerie v pražské Karlově ulici a v německém Aschaffenburgu. Kromě volné tvorby se zabývá také restaurováním a tvorbou plastik z kovu, dřeva i kamene. Své sklářské umění promítl do vitráží v domě U Černého orla v pražské Mostecké ulici. Jeho díla jsou zastoupena v mnoha sbírkách jak doma, tak v zahraničí např. v Japonsku, na Mallorce a dokonce i na ostrově Reunion. Uspořádal více jak 100 samostatných výstav v Čechách i zahraničí. Účastní se charitativních aukcí. Zajímavostí je, že obraz zakoupila také Jacqueline Kennedyová a soubor kreseb Ornella Mutiová.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 39 000 Kč.

vydraženo
65185. Smaragdové moře aneb louka zelená neposečená
Dražba ukončena:30.09.2021 22:07:26
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:8 500 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
8 500 Kč limit (30.09.2021 22:02:25) 6963
8 000 Kč 30.09.2021 22:02:26 9022
7 500 Kč limit (27.09.2021 15:11:07) 6963
7 000 Kč 27.09.2021 15:11:08 9022
6 500 Kč limit (27.09.2021 15:10:11) 6963
6 000 Kč 27.09.2021 15:10:12 9022
5 500 Kč limit (27.09.2021 10:19:00) 6963
5 000 Kč limit (27.09.2021 10:18:59) 9022
3 600 Kč limit (27.09.2021 10:18:45) 9022
3 500 Kč 27.09.2021 10:18:46 6963
3 400 Kč limit (19.09.2021 2:14:42) 9022
3 300 Kč 19.09.2021 2:14:43 7820
3 200 Kč limit (15.09.2021 20:15:37) 9022
3 100 Kč 15.09.2021 20:15:38 8284
3 000 Kč limit (05.09.2021 22:15:35) 9022
2 900 Kč 05.09.2021 22:15:36 8982
2 800 Kč limit (03.09.2021 15:31:07) 9022
2 700 Kč 03.09.2021 15:31:08 8028
2 600 Kč limit (02.09.2021 20:55:42) 9022
2 500 Kč limit (02.09.2021 20:55:41) 4936
1 600 Kč limit (02.09.2021 20:54:59) 4936
1 500 Kč 02.09.2021 20:55:00 9022
1 400 Kč limit (02.09.2021 14:20:26) 4936
1 300 Kč 02.09.2021 12:09:59 8028
1 200 Kč 02.09.2021 10:32:24 9022
1 100 Kč 29.08.2021 22:34:07 849
1 000 Kč 28.08.2021 13:59:20 9102