František Blažíček - Smaragdové moře

Detail položky

Detail položky

Olej na sololitu, 90x120 cm. Signováno vlevo nahoře Blažíček 97. Rámováno.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Pozn.: Dílo pochází přímo z ateliéru autora. Vzadu samostaná kresba, autorský štítek a přípis.

 

o autorovi: 1956
Narodil se v Havlíčkově Brodě. Původní profesí sklář, studoval soukromě malbu u ak. malíře Fr. Ant. Jelínka a poté grafickou školu v Praze. V mládí ho neformálně vedl Jan Zrzavý, který ho brával s sebou do plenéru. Po roce 1989 začal působit jako pedagog a provozoval galerie v pražské Karlově ulici a v německém Aschaffenburgu. Kromě volné tvorby se zabývá také restaurováním a tvorbou plastik z kovu, dřeva i kamene. Své sklářské umění promítl do vitráží v domě U Černého orla v pražské Mostecké ulici. Jeho díla jsou zastoupena v mnoha sbírkách jak doma, tak v zahraničí např. v Japonsku, na Mallorce a dokonce i na ostrově Reunion. Uspořádal více jak 100 samostatných výstav v Čechách i zahraničí. Účastní se charitativních aukcí. Zajímavostí je, že obraz zakoupila také Jacqueline Kennedyová a soubor kreseb Ornella Mutiová.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 39 000 Kč.

vydraženo
53802. Smaragdové moře
Dražba ukončena:17.12.2020 22:19:52
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:7 500 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
7 500 Kč 17.12.2020 22:14:52 4523
7 000 Kč limit (17.12.2020 22:01:27) 1212
6 500 Kč 17.12.2020 22:01:28 5972
6 000 Kč limit (17.12.2020 22:01:20) 1212
5 500 Kč 17.12.2020 22:01:21 5972
5 000 Kč limit (17.12.2020 22:01:13) 1212
4 900 Kč 17.12.2020 22:01:14 5972
4 800 Kč limit (17.12.2020 20:48:43) 1212
4 700 Kč 17.12.2020 20:48:44 1331
4 600 Kč limit (17.12.2020 20:48:10) 1212
4 500 Kč 17.12.2020 20:48:11 1331
4 400 Kč limit (17.12.2020 20:48:00) 1212
4 300 Kč 17.12.2020 20:48:01 1331
4 200 Kč limit (17.12.2020 20:47:49) 1212
4 100 Kč 17.12.2020 20:47:50 1331
4 000 Kč limit (17.12.2020 20:47:40) 1212
3 900 Kč 17.12.2020 20:47:41 1331
3 800 Kč limit (17.12.2020 15:42:25) 1212
3 700 Kč 13.12.2020 19:23:12 1331
3 600 Kč 12.12.2020 9:22:12 7001
3 500 Kč 12.12.2020 0:05:21 1331
3 400 Kč 11.12.2020 21:36:20 7001
3 300 Kč limit (11.12.2020 20:23:07) 1331
3 300 Kč 11.12.2020 20:23:08 7001
3 200 Kč limit (07.12.2020 22:51:19) 1331
3 100 Kč limit (07.12.2020 22:51:18) 2398
1 700 Kč limit (07.12.2020 22:50:45) 2398
1 600 Kč 07.12.2020 22:50:46 1331
1 500 Kč limit (01.12.2020 12:47:02) 2398
1 400 Kč 28.11.2020 22:27:12 6596
1 300 Kč 27.11.2020 22:02:39 1331
1 200 Kč 27.11.2020 12:12:36 2360
1 100 Kč 27.11.2020 10:42:02 1212
1 000 Kč 27.11.2020 10:00:01 5929