František Blažíček - Řecko (Karpathos)

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Nejdelší strana: 100 cm

Olej na plátně, 80x100 cm, signováno vlevo uprostřed Blažíček 2008. Pozn.: Dílo pochází přímo z ateliéru autora. Vzadu je autorské razítko. 

 

o autorovi: 1956
Narodil se v Havlíčkově Brodě. Původní profesí sklář, studoval soukromě malbu u ak. malíře Fr. Ant. Jelínka a poté grafickou školu v Praze. V mládí ho neformálně vedl Jan Zrzavý, který ho brával s sebou do plenéru. Po roce 1989 začal působit jako pedagog a provozoval galerie v pražské Karlově ulici a v německém Aschaffenburgu. Kromě volné tvorby se zabývá také restaurováním a tvorbou plastik z kovu, dřeva i kamene. Své sklářské umění promítl do vitráží v domě U Černého orla v pražské Mostecké ulici. Jeho díla jsou zastoupena v mnoha sbírkách jak doma, tak v zahraničí např. v Japonsku, na Mallorce a dokonce i na ostrově Reunion. Uspořádal více jak 100 samostatných výstav v Čechách i zahraničí. Účastní se charitativních aukcí. Zajímavostí je, že obraz zakoupila také Jacqueline Kennedyová a soubor kreseb Ornella Mutiová.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 39 000 Kč.

vydraženo
86331. Řecko (Karpathos)
Dražba ukončena:30.11.2022 21:32:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:8 500 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
8 500 Kč 30.11.2022 21:20:06 11249
8 000 Kč 30.11.2022 21:18:23 9161
7 500 Kč 30.11.2022 21:12:03 11249
7 000 Kč 30.11.2022 21:03:32 9022
6 500 Kč 30.11.2022 20:48:05 11249
6 000 Kč 30.11.2022 20:41:10 9161
5 500 Kč 30.11.2022 20:22:34 11249
5 000 Kč limit (30.11.2022 20:22:29) 9022
5 000 Kč 30.11.2022 20:22:30 11249
4 900 Kč limit (30.11.2022 20:22:25) 9022
4 800 Kč 30.11.2022 20:22:26 11249
4 700 Kč limit (30.11.2022 20:22:21) 9022
4 600 Kč 30.11.2022 20:22:22 11249
4 500 Kč limit (30.11.2022 20:22:17) 9022
4 400 Kč 30.11.2022 20:22:18 11249
4 300 Kč limit (30.11.2022 20:14:32) 9022
4 200 Kč 30.11.2022 20:12:29 11249
4 100 Kč limit (30.11.2022 20:12:22) 9022
4 100 Kč 30.11.2022 20:12:23 11249
4 000 Kč limit (30.11.2022 20:11:53) 9022
3 900 Kč 30.11.2022 20:10:42 11249
3 800 Kč 30.11.2022 20:10:23 9022
3 700 Kč 30.11.2022 19:55:01 11249
3 600 Kč 30.11.2022 19:43:34 9022
3 500 Kč 30.11.2022 19:14:29 11249
3 400 Kč limit (30.11.2022 18:17:49) 9022
3 400 Kč 30.11.2022 18:17:50 11498
3 300 Kč limit (30.11.2022 15:03:08) 9022
3 200 Kč limit (30.11.2022 15:02:58) 8648
3 100 Kč 30.11.2022 15:02:59 9022
3 000 Kč limit (30.11.2022 15:02:10) 8648
2 900 Kč limit (30.11.2022 15:02:09) 9022
2 700 Kč limit (30.11.2022 11:05:38) 8648
2 600 Kč 25.11.2022 13:10:59 9022
2 500 Kč limit (19.11.2022 19:02:34) 8648
2 500 Kč 19.11.2022 19:02:35 9130
2 400 Kč limit (19.11.2022 19:02:24) 8648
2 300 Kč 19.11.2022 19:02:25 9130
2 200 Kč limit (19.11.2022 19:02:06) 8648
2 100 Kč 19.11.2022 19:02:07 9130
2 000 Kč limit (19.11.2022 19:01:57) 8648
1 900 Kč 19.11.2022 19:01:58 9130
1 800 Kč limit (19.11.2022 19:01:29) 8648
1 700 Kč 19.11.2022 19:01:30 9130
1 600 Kč limit (18.11.2022 16:10:04) 8648
1 500 Kč 18.11.2022 16:10:05 5990
1 400 Kč limit (16.11.2022 8:00:29) 8648
1 300 Kč 12.11.2022 18:22:14 9022
1 200 Kč 08.11.2022 18:53:28 9130
1 100 Kč 01.11.2022 20:13:11 7276
1 000 Kč 01.11.2022 9:07:39 8505