František Blažíček - Preventivní prohlídka Prachovského pohoří

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Kombinovaná technika, 50x35 cm. Signováno vpravo dole Blažíček 99. Rám, sklo.

 

o autorovi: 1956
Narodil se v Havlíčkově Brodě. Původní profesí sklář, studoval soukromě malbu u ak. malíře Fr. Ant. Jelínka a poté grafickou školu v Praze. V mládí ho neformálně vedl Jan Zrzavý, který ho brával s sebou do plenéru. Po roce 1989 začal působit jako pedagog a provozoval galerie v pražské Karlově ulici a v německém Aschaffenburgu. Kromě volné tvorby se zabývá také restaurováním a tvorbou plastik z kovu, dřeva i kamene. Své sklářské umění promítl do vitráží v domě U Černého orla v pražské Mostecké ulici. Jeho díla jsou zastoupena v mnoha sbírkách jak doma, tak v zahraničí např. v Japonsku, na Mallorce a dokonce i na ostrově Reunion. Uspořádal více jak 100 samostatných výstav v Čechách i zahraničí. Účastní se charitativních aukcí. Zajímavostí je, že obraz zakoupila také Jacqueline Kennedyová a soubor kreseb Ornella Mutiová.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 39 000 Kč.

vydraženo
26570. Preventivní prohlídka Prachovského pohoří
Dražba ukončena:17.01.2019 18:33:00
Vyvolávací cena:600 Kč
vydraženo za:800 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
800 Kč limit (23.12.2018 16:35:36) 4490
700 Kč 23.12.2018 16:35:37 1331
600 Kč limit (20.12.2018 23:02:48) 4490