František Blažíček - Podpor ležmo za rukama v silné kávě

Detail položky

Detail položky

Strukturovaná malba - olej + akryl na sololitu. 130x100 cm. Signováno vpravo po straně v bílém půlkruhu Blažíček. Rámováno.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Pozn.: Dílo pochází přímo z ateliéru autora. Vzadu autorský štítek a přípis. Obraz byl kolem r. 2000 součástí rozsáhlé putovní výstavy po hlavních městech Evropy.

 

o autorovi: 1956
Narodil se v Havlíčkově Brodě. Původní profesí sklář, studoval soukromě malbu u ak. malíře Fr. Ant. Jelínka a poté grafickou školu v Praze. V mládí ho neformálně vedl Jan Zrzavý, který ho brával s sebou do plenéru. Po roce 1989 začal působit jako pedagog a provozoval galerie v pražské Karlově ulici a v německém Aschaffenburgu. Kromě volné tvorby se zabývá také restaurováním a tvorbou plastik z kovu, dřeva i kamene. Své sklářské umění promítl do vitráží v domě U Černého orla v pražské Mostecké ulici. Jeho díla jsou zastoupena v mnoha sbírkách jak doma, tak v zahraničí např. v Japonsku, na Mallorce a dokonce i na ostrově Reunion. Uspořádal více jak 100 samostatných výstav v Čechách i zahraničí. Účastní se charitativních aukcí. Zajímavostí je, že obraz zakoupila také Jacqueline Kennedyová a soubor kreseb Ornella Mutiová.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 39 000 Kč.

vydraženo
51660. Podpor ležmo za rukama v silné kávě
Dražba ukončena:28.10.2020 20:35:54
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:27 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
27 000 Kč 28.10.2020 20:30:54 7291
26 000 Kč limit (28.10.2020 20:30:47) 2208
26 000 Kč 28.10.2020 20:30:48 7291
25 000 Kč limit (28.10.2020 20:30:30) 2208
24 000 Kč 28.10.2020 20:29:33 7291
23 000 Kč limit (28.10.2020 20:29:29) 2208
23 000 Kč 28.10.2020 20:29:30 7291
22 000 Kč limit (28.10.2020 20:29:04) 2208
21 000 Kč 28.10.2020 20:28:17 7291
20 000 Kč limit (28.10.2020 20:28:11) 2208
20 000 Kč 28.10.2020 20:28:12 7291
19 000 Kč limit (28.10.2020 20:27:51) 2208
18 000 Kč 28.10.2020 20:26:44 7291
17 000 Kč limit (28.10.2020 20:26:36) 2208
17 000 Kč 28.10.2020 20:26:37 7291
16 000 Kč limit (28.10.2020 20:25:28) 2208
15 000 Kč 28.10.2020 20:24:57 7291
14 000 Kč limit (28.10.2020 20:24:48) 2208
14 000 Kč 28.10.2020 20:24:49 7291
13 000 Kč limit (28.10.2020 20:24:26) 2208
12 000 Kč 28.10.2020 20:24:27 7291
11 000 Kč limit (28.10.2020 20:22:46) 2208
10 000 Kč 28.10.2020 20:22:47 3179
9 500 Kč limit (28.10.2020 20:17:25) 2208
9 000 Kč limit (28.10.2020 20:17:24) 7001
7 000 Kč 28.10.2020 19:27:35 7001
6 500 Kč limit (28.10.2020 19:27:26) 2360
6 500 Kč 28.10.2020 19:27:27 7001
6 000 Kč limit (28.10.2020 19:05:17) 2360
5 500 Kč 28.10.2020 19:05:18 2208
5 000 Kč limit (28.10.2020 16:45:06) 2360
4 900 Kč 28.10.2020 16:45:07 3100
4 800 Kč limit (28.10.2020 16:45:03) 2360
4 700 Kč 28.10.2020 16:45:04 3100
4 600 Kč limit (28.10.2020 16:44:58) 2360
4 500 Kč 28.10.2020 16:44:59 3100
4 400 Kč limit (28.10.2020 16:44:54) 2360
4 300 Kč 28.10.2020 16:44:55 3100
4 200 Kč limit (28.10.2020 16:44:48) 2360
4 100 Kč 28.10.2020 16:44:49 3100
4 000 Kč limit (28.10.2020 16:44:42) 2360
3 900 Kč 28.10.2020 16:44:43 3100
3 800 Kč limit (28.10.2020 16:44:37) 2360
3 700 Kč 28.10.2020 16:44:38 3100
3 600 Kč 28.10.2020 16:24:23 2360
3 500 Kč 28.10.2020 15:04:15 3179
3 400 Kč 28.10.2020 14:48:58 3100
3 300 Kč limit (28.10.2020 14:48:53) 7001
3 200 Kč 28.10.2020 14:48:54 3100
3 100 Kč limit (28.10.2020 14:48:47) 7001
3 000 Kč 28.10.2020 14:48:48 3100
2 900 Kč limit (28.10.2020 14:48:41) 7001
2 800 Kč 28.10.2020 14:48:42 3100
2 700 Kč limit (28.10.2020 14:12:45) 7001
2 600 Kč 28.10.2020 6:54:58 3100
2 500 Kč limit (28.10.2020 6:54:50) 6490
2 500 Kč 28.10.2020 6:54:51 3100
2 400 Kč limit (28.10.2020 1:24:08) 6490
2 300 Kč 27.10.2020 22:15:03 3100
2 200 Kč 27.10.2020 21:58:47 1331
2 100 Kč 27.10.2020 13:53:13 3100
2 000 Kč 25.10.2020 0:44:06 1331
1 900 Kč 24.10.2020 23:42:42 3691
1 800 Kč 22.10.2020 18:10:53 3229
1 700 Kč 17.10.2020 13:19:03 6099
1 600 Kč 16.10.2020 1:18:16 1331
1 500 Kč 08.10.2020 14:48:21 3229
1 400 Kč 05.10.2020 23:26:54 1331
1 300 Kč 05.10.2020 20:41:52 2623
1 200 Kč 04.10.2020 23:27:24 669
1 100 Kč 04.10.2020 18:43:10 6825
1 000 Kč 04.10.2020 16:21:48 5990