František Blažíček - Po požáru (Řecko, Lesbos)

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Nejdelší strana: 100 cm

Olej na plátně, 80x100 cm, signováno vpravo dole Blažíček 2008.

Pozn.: Dílo pochází přímo z ateliéru autora.

 

o autorovi: 1956
Narodil se v Havlíčkově Brodě. Původní profesí sklář, studoval soukromě malbu u ak. malíře Fr. Ant. Jelínka a poté grafickou školu v Praze. V mládí ho neformálně vedl Jan Zrzavý, který ho brával s sebou do plenéru. Po roce 1989 začal působit jako pedagog a provozoval galerie v pražské Karlově ulici a v německém Aschaffenburgu. Kromě volné tvorby se zabývá také restaurováním a tvorbou plastik z kovu, dřeva i kamene. Své sklářské umění promítl do vitráží v domě U Černého orla v pražské Mostecké ulici. Jeho díla jsou zastoupena v mnoha sbírkách jak doma, tak v zahraničí např. v Japonsku, na Mallorce a dokonce i na ostrově Reunion. Uspořádal více jak 100 samostatných výstav v Čechách i zahraničí. Účastní se charitativních aukcí. Zajímavostí je, že obraz zakoupila také Jacqueline Kennedyová a soubor kreseb Ornella Mutiová.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 39 000 Kč.

vydraženo
81361. Po požáru (Řecko, Lesbos)
Dražba ukončena:28.07.2022 22:31:41
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:7 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
7 000 Kč 28.07.2022 22:28:41 9420
6 500 Kč 28.07.2022 22:28:17 9022
6 000 Kč limit (28.07.2022 22:28:02) 9420
6 000 Kč 28.07.2022 22:28:03 9022
5 500 Kč limit (28.07.2022 22:22:46) 9420
5 000 Kč limit (28.07.2022 22:22:45) 9022
4 300 Kč limit (28.07.2022 22:20:35) 9420
4 200 Kč limit (28.07.2022 22:20:34) 9022
4 000 Kč limit (28.07.2022 22:20:27) 9420
3 900 Kč limit (28.07.2022 22:20:26) 9022
3 700 Kč limit (28.07.2022 21:58:01) 9420
3 600 Kč limit (28.07.2022 21:58:00) 9022
3 400 Kč limit (28.07.2022 21:50:14) 9420
3 300 Kč limit (28.07.2022 21:50:13) 9022
3 100 Kč limit (28.07.2022 21:25:38) 9420
3 000 Kč limit (28.07.2022 21:25:37) 9022
2 400 Kč limit (28.07.2022 21:23:07) 9420
2 300 Kč limit (28.07.2022 21:23:06) 9022
2 100 Kč limit (28.07.2022 21:21:50) 9420
2 000 Kč limit (28.07.2022 21:21:49) 9022
1 800 Kč limit (28.07.2022 21:19:20) 9420
1 700 Kč 28.07.2022 21:19:21 7859
1 600 Kč 28.07.2022 6:49:03 9420
1 500 Kč 28.07.2022 5:30:20 2798
1 400 Kč 27.07.2022 20:35:58 7859
1 300 Kč 21.07.2022 23:42:19 9678
1 200 Kč 14.07.2022 21:29:23 4490
1 100 Kč 13.07.2022 21:34:48 9678
1 000 Kč 04.07.2022 15:29:53 9420