František Blažíček - Pes poťouchlý

Detail položky

Detail položky

Kresba akrylem, 51x36 cm. Signováno vpravo dole Blažíček. Nerámováno.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Pozn.: Dílo pochází přímo z ateliéru autora.

 

o autorovi: 1956
Narodil se v Havlíčkově Brodě. Původní profesí sklář, studoval soukromě malbu u ak. malíře Fr. Ant. Jelínka a poté grafickou školu v Praze. V mládí ho neformálně vedl Jan Zrzavý, který ho brával s sebou do plenéru. Po roce 1989 začal působit jako pedagog a provozoval galerie v pražské Karlově ulici a v německém Aschaffenburgu. Kromě volné tvorby se zabývá také restaurováním a tvorbou plastik z kovu, dřeva i kamene. Své sklářské umění promítl do vitráží v domě U Černého orla v pražské Mostecké ulici. Jeho díla jsou zastoupena v mnoha sbírkách jak doma, tak v zahraničí např. v Japonsku, na Mallorce a dokonce i na ostrově Reunion. Uspořádal více jak 100 samostatných výstav v Čechách i zahraničí. Účastní se charitativních aukcí. Zajímavostí je, že obraz zakoupila také Jacqueline Kennedyová a soubor kreseb Ornella Mutiová.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 39 000 Kč.

vydraženo
107944. Pes poťouchlý
Dražba ukončena:27.12.2023 21:03:07
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:11 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
11 000 Kč 27.12.2023 21:00:07 13069
10 000 Kč limit (27.12.2023 20:58:39) 9692
10 000 Kč 27.12.2023 20:58:40 13069
9 500 Kč limit (27.12.2023 20:58:09) 9692
9 000 Kč 27.12.2023 20:58:10 13069
8 500 Kč limit (27.12.2023 20:57:28) 9692
8 000 Kč 27.12.2023 20:57:29 13069
7 500 Kč limit (27.12.2023 20:54:06) 9692
7 000 Kč limit (27.12.2023 20:54:05) 13069
5 500 Kč limit (27.12.2023 20:40:08) 9692
5 000 Kč limit (27.12.2023 20:40:07) 13069
4 100 Kč limit (27.12.2023 20:01:19) 9692
4 000 Kč limit (27.12.2023 20:01:18) 13069
3 100 Kč limit (27.12.2023 19:49:48) 9692
3 000 Kč limit (27.12.2023 19:49:47) 13069
2 600 Kč limit (27.12.2023 19:48:09) 9692
2 500 Kč limit (27.12.2023 19:48:08) 13069
2 200 Kč limit (27.12.2023 19:47:39) 9692
2 100 Kč limit (27.12.2023 19:47:38) 13069
1 900 Kč limit (27.12.2023 19:32:09) 9692
1 800 Kč limit (27.12.2023 19:32:08) 13069
1 300 Kč limit (27.12.2023 17:25:05) 13069
1 200 Kč limit (23.12.2023 18:11:50) 11249
1 100 Kč 23.12.2023 18:11:51 12809
1 000 Kč limit (21.12.2023 13:28:34) 11249
900 Kč 21.12.2023 13:28:35 12809
800 Kč limit (18.12.2023 22:03:16) 11249
700 Kč 17.12.2023 23:12:15 13899
600 Kč 14.12.2023 23:25:59 11249
500 Kč 14.12.2023 19:56:23 318