František Blažíček - Pan tlama předpisová

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Nejdelší strana: 30 cm

Olej na plátně, 30x30 cm, signováno vlevo uprostřed Blažíček.

Pozn.: Dílo pochází přímo z ateliéru autora.

 

o autorovi: 1956
Narodil se v Havlíčkově Brodě. Původní profesí sklář, studoval soukromě malbu u ak. malíře Fr. Ant. Jelínka a poté grafickou školu v Praze. V mládí ho neformálně vedl Jan Zrzavý, který ho brával s sebou do plenéru. Po roce 1989 začal působit jako pedagog a provozoval galerie v pražské Karlově ulici a v německém Aschaffenburgu. Kromě volné tvorby se zabývá také restaurováním a tvorbou plastik z kovu, dřeva i kamene. Své sklářské umění promítl do vitráží v domě U Černého orla v pražské Mostecké ulici. Jeho díla jsou zastoupena v mnoha sbírkách jak doma, tak v zahraničí např. v Japonsku, na Mallorce a dokonce i na ostrově Reunion. Uspořádal více jak 100 samostatných výstav v Čechách i zahraničí. Účastní se charitativních aukcí. Zajímavostí je, že obraz zakoupila také Jacqueline Kennedyová a soubor kreseb Ornella Mutiová.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 39 000 Kč.

vydraženo doporučujeme
83712. Pan tlama předpisová
Dražba ukončena:28.09.2022 20:19:58
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:6 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
6 000 Kč limit (28.09.2022 20:16:57) 9029
6 000 Kč 28.09.2022 20:16:58 10414
5 500 Kč limit (28.09.2022 20:16:24) 9029
5 000 Kč 28.09.2022 20:16:25 10414
4 900 Kč limit (28.09.2022 20:16:14) 9029
4 800 Kč limit (28.09.2022 20:16:13) 10414
4 700 Kč limit (28.09.2022 20:15:16) 10414
4 600 Kč limit (28.09.2022 20:14:14) 9029
4 600 Kč limit (28.09.2022 20:14:15) 10414
4 400 Kč limit (28.09.2022 20:14:04) 9029
4 300 Kč 28.09.2022 20:14:05 10414
4 200 Kč limit (28.09.2022 20:13:57) 9029
4 100 Kč 28.09.2022 20:13:58 10414
4 000 Kč 28.09.2022 20:13:27 9029
3 900 Kč limit (28.09.2022 20:13:10) 10414
3 800 Kč 28.09.2022 20:13:11 9029
3 700 Kč 28.09.2022 20:12:11 10414
3 600 Kč 28.09.2022 20:11:41 9029
3 500 Kč limit (28.09.2022 20:11:26) 10414
3 400 Kč 28.09.2022 20:11:27 9029
3 300 Kč limit (28.09.2022 20:11:20) 10414
3 200 Kč 28.09.2022 20:11:21 9029
3 100 Kč limit (28.09.2022 20:09:22) 10414
3 000 Kč limit (28.09.2022 20:08:51) 8578
3 000 Kč 28.09.2022 20:08:52 10414
2 900 Kč limit (28.09.2022 20:08:43) 8578
2 800 Kč 28.09.2022 20:08:44 10414
2 700 Kč limit (28.09.2022 20:04:07) 8578
2 600 Kč 28.09.2022 19:24:38 9029
2 500 Kč 23.09.2022 10:58:30 9130
2 400 Kč 21.09.2022 23:57:32 6032
2 300 Kč 19.09.2022 8:51:38 9130
2 200 Kč 18.09.2022 21:25:31 8518
2 100 Kč 18.09.2022 17:06:50 7011
2 000 Kč 18.09.2022 5:20:15 10898
1 900 Kč limit (18.09.2022 5:18:34) 8518
1 800 Kč 18.09.2022 5:18:35 10898
1 700 Kč 17.09.2022 17:02:49 8518
1 600 Kč 16.09.2022 9:59:16 9130
1 500 Kč 15.09.2022 21:29:55 7859
1 400 Kč 14.09.2022 11:31:35 8518
1 300 Kč 14.09.2022 8:59:45 7859
1 200 Kč 11.09.2022 22:45:14 8518
1 100 Kč 07.09.2022 22:43:07 10414
1 000 Kč 02.09.2022 10:08:25 1195