František Blažíček - Nebe a země II

Detail položky

Detail položky

Strukturovaná malba - olej + akryl na sololitu, 90x90 cm. Signováno vlevo dole Blažíček František 98. Rámováno.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Pozn.: Dílo pochází přímo z ateliéru autora. Vzadu samostaná kresba, autorský štítek a přípis.

 

o autorovi: 1956
Narodil se v Havlíčkově Brodě. Původní profesí sklář, studoval soukromě malbu u ak. malíře Fr. Ant. Jelínka a poté grafickou školu v Praze. V mládí ho neformálně vedl Jan Zrzavý, který ho brával s sebou do plenéru. Po roce 1989 začal působit jako pedagog a provozoval galerie v pražské Karlově ulici a v německém Aschaffenburgu. Kromě volné tvorby se zabývá také restaurováním a tvorbou plastik z kovu, dřeva i kamene. Své sklářské umění promítl do vitráží v domě U Černého orla v pražské Mostecké ulici. Jeho díla jsou zastoupena v mnoha sbírkách jak doma, tak v zahraničí např. v Japonsku, na Mallorce a dokonce i na ostrově Reunion. Uspořádal více jak 100 samostatných výstav v Čechách i zahraničí. Účastní se charitativních aukcí. Zajímavostí je, že obraz zakoupila také Jacqueline Kennedyová a soubor kreseb Ornella Mutiová.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 39 000 Kč.

vydraženo
60137. Nebe a země II
Dražba ukončena:27.05.2021 22:22:51
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:4 100 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
4 100 Kč limit (27.05.2021 22:17:50) 7859
4 100 Kč 27.05.2021 22:17:51 8533
4 000 Kč limit (27.05.2021 22:17:14) 7859
3 900 Kč 27.05.2021 22:17:15 8533
3 800 Kč limit (27.05.2021 22:17:03) 7859
3 700 Kč 27.05.2021 22:17:04 8533
3 600 Kč limit (27.05.2021 22:16:53) 7859
3 500 Kč 27.05.2021 22:16:54 8533
3 400 Kč limit (27.05.2021 22:16:16) 7859
3 300 Kč 27.05.2021 22:15:26 8533
3 200 Kč 27.05.2021 22:14:53 318
3 100 Kč limit (27.05.2021 22:14:15) 7859
3 100 Kč 27.05.2021 22:14:16 8533
3 000 Kč limit (27.05.2021 22:14:04) 7859
2 900 Kč 27.05.2021 22:14:05 8533
2 800 Kč limit (27.05.2021 22:13:54) 7859
2 700 Kč 27.05.2021 22:13:55 8533
2 600 Kč limit (27.05.2021 22:12:56) 7859
2 500 Kč 27.05.2021 22:11:25 841
2 400 Kč 27.05.2021 22:08:57 8533
2 300 Kč 27.05.2021 21:20:59 841
2 200 Kč 27.05.2021 21:12:19 7859
2 100 Kč 27.05.2021 20:29:24 3229
2 000 Kč 26.05.2021 22:22:42 841
1 900 Kč limit (26.05.2021 22:22:34) 3229
1 800 Kč 26.05.2021 22:22:35 841
1 700 Kč 25.05.2021 5:32:25 3229
1 600 Kč 20.05.2021 20:38:39 318
1 500 Kč 12.05.2021 10:39:03 3229
1 400 Kč 06.05.2021 22:17:17 7970
1 300 Kč 05.05.2021 17:38:27 8053
1 200 Kč 05.05.2021 11:58:50 3229
1 100 Kč 05.05.2021 10:31:47 1509
1 000 Kč 03.05.2021 23:24:53 604