František Blažíček - Nebe a země

Detail položky

Detail položky

Olej na sololitu, 98x98 cm. Signováno vpravo dole Fr. Blažíček 98. Rámováno.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Pozn.: Dílo pochází přímo z ateliéru autora. Vzadu autorský štítek a přípis.

 

o autorovi: 1956
Narodil se v Havlíčkově Brodě. Původní profesí sklář, studoval soukromě malbu u ak. malíře Fr. Ant. Jelínka a poté grafickou školu v Praze. V mládí ho neformálně vedl Jan Zrzavý, který ho brával s sebou do plenéru. Po roce 1989 začal působit jako pedagog a provozoval galerie v pražské Karlově ulici a v německém Aschaffenburgu. Kromě volné tvorby se zabývá také restaurováním a tvorbou plastik z kovu, dřeva i kamene. Své sklářské umění promítl do vitráží v domě U Černého orla v pražské Mostecké ulici. Jeho díla jsou zastoupena v mnoha sbírkách jak doma, tak v zahraničí např. v Japonsku, na Mallorce a dokonce i na ostrově Reunion. Uspořádal více jak 100 samostatných výstav v Čechách i zahraničí. Účastní se charitativních aukcí. Zajímavostí je, že obraz zakoupila také Jacqueline Kennedyová a soubor kreseb Ornella Mutiová.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 39 000 Kč.

vydraženo
92976. Nebe a země
Dražba ukončena:26.04.2023 20:23:27
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:7 500 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
7 500 Kč limit (26.04.2023 20:20:26) 12489
7 500 Kč 26.04.2023 20:20:27 9175
7 000 Kč limit (24.04.2023 22:06:20) 12489
6 500 Kč 23.04.2023 20:52:48 9130
6 000 Kč limit (23.04.2023 20:21:51) 12489
6 000 Kč 23.04.2023 20:21:52 9130
5 500 Kč limit (23.04.2023 20:21:09) 12489
5 000 Kč 23.04.2023 20:21:10 9130
4 900 Kč limit (21.04.2023 20:16:52) 12489
4 800 Kč limit (21.04.2023 20:16:51) 9130
4 700 Kč limit (13.04.2023 16:50:55) 9130
4 600 Kč limit (13.04.2023 16:50:33) 9175
4 600 Kč 13.04.2023 16:50:34 9130
4 500 Kč limit (13.04.2023 16:50:17) 9175
4 400 Kč 13.04.2023 16:50:18 9130
4 300 Kč limit (13.04.2023 16:50:04) 9175
4 200 Kč 13.04.2023 16:50:05 9130
4 100 Kč limit (13.04.2023 15:06:23) 9175
4 000 Kč limit (13.04.2023 15:06:22) 10209
3 100 Kč limit (13.04.2023 15:05:53) 9175
3 000 Kč limit (13.04.2023 15:05:52) 10209
2 600 Kč limit (13.04.2023 15:05:33) 9175
2 500 Kč limit (13.04.2023 15:05:32) 10209
2 100 Kč limit (13.04.2023 15:05:15) 9175
2 000 Kč limit (13.04.2023 15:05:14) 10209
1 800 Kč limit (13.04.2023 15:04:58) 9175
1 700 Kč 13.04.2023 15:04:59 10209
1 600 Kč limit (13.04.2023 7:47:30) 9175
1 500 Kč 13.04.2023 7:47:31 11961
1 400 Kč 12.04.2023 17:21:53 9175
1 300 Kč 03.04.2023 10:45:55 9130
1 200 Kč limit (02.04.2023 18:07:30) 12489
1 100 Kč 02.04.2023 18:07:31 7276
1 000 Kč limit (01.04.2023 21:15:24) 12489