František Blažíček

60235. Náš Dráťák nad věcí

popis: Kresba akrylem, 35x50 cm. Signováno vpravo dole Blažíček František. Volný list.

Pozn.: Dílo pochází přímo z ateliéru autora. Vzadu autorské razítko.

 

o autorovi: 1956
Narodil se v Havlíčkově Brodě. Původní profesí sklář, studoval soukromě malbu u ak. malíře Fr. Ant. Jelínka a poté grafickou školu v Praze. V mládí ho neformálně vedl Jan Zrzavý, který ho brával s sebou do plenéru. Po roce 1989 začal působit jako pedagog a provozoval galerie v pražské Karlově ulici a v německém Aschaffenburgu. Kromě volné tvorby se zabývá také restaurováním a tvorbou plastik z kovu, dřeva i kamene. Své sklářské umění promítl do vitráží v domě U Černého orla v pražské Mostecké ulici. Jeho díla jsou zastoupena v mnoha sbírkách jak doma, tak v zahraničí např. v Japonsku, na Mallorce a dokonce i na ostrově Reunion. Uspořádal více jak 100 samostatných výstav v Čechách i zahraničí. Účastní se charitativních aukcí. Zajímavostí je, že obraz zakoupila také Jacqueline Kennedyová a soubor kreseb Ornella Mutiová.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 39 000 Kč.

 

dražba ukončena: 16.06.2021 19:00:00

vyvolávací cena: 500 Kč

vydraženo za: 2 700 Kč

 

zpět na aukční výsledky

Seznam příhozů

ČástkaPřihozenoPřihodil
2 700 Kč limit (16.06.2021 14:04:12) 8900
2 600 Kč limit (16.06.2021 14:03:53) 7011
2 500 Kč limit (16.06.2021 14:03:52) 8900
2 300 Kč limit (16.06.2021 12:15:08) 7011
2 200 Kč 16.06.2021 12:15:09 1509
2 100 Kč limit (15.06.2021 20:01:19) 7011
2 000 Kč 15.06.2021 20:01:20 8053
1 900 Kč limit (15.06.2021 20:01:11) 7011
1 800 Kč 15.06.2021 20:01:12 8053
1 700 Kč 14.06.2021 21:53:06 7011
1 600 Kč 05.06.2021 22:11:08 8114
1 500 Kč 03.06.2021 9:00:29 4656
1 400 Kč 01.06.2021 17:36:33 8053
1 300 Kč 31.05.2021 19:51:37 7497
1 200 Kč 29.05.2021 22:16:32 8114
1 100 Kč 29.05.2021 16:13:30 7011
1 000 Kč 26.05.2021 19:24:38 8114
900 Kč 26.05.2021 15:38:22 7011
800 Kč 20.05.2021 21:37:21 4435
700 Kč 19.05.2021 17:58:27 8114
600 Kč 17.05.2021 21:36:24 7011
500 Kč 14.05.2021 20:13:31 8114