František Blažíček - Moudrý strom

Detail položky

Detail položky

Kresba akrylem, 51x36 cm. Signováno dole uprostřed Blažíček 2000. Vzadu autorské razítko. Nerámováno.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Pozn.: Dílo pochází přímo z ateliéru autora.

 

o autorovi: 1956
Narodil se v Havlíčkově Brodě. Původní profesí sklář, studoval soukromě malbu u ak. malíře Fr. Ant. Jelínka a poté grafickou školu v Praze. V mládí ho neformálně vedl Jan Zrzavý, který ho brával s sebou do plenéru. Po roce 1989 začal působit jako pedagog a provozoval galerie v pražské Karlově ulici a v německém Aschaffenburgu. Kromě volné tvorby se zabývá také restaurováním a tvorbou plastik z kovu, dřeva i kamene. Své sklářské umění promítl do vitráží v domě U Černého orla v pražské Mostecké ulici. Jeho díla jsou zastoupena v mnoha sbírkách jak doma, tak v zahraničí např. v Japonsku, na Mallorce a dokonce i na ostrově Reunion. Uspořádal více jak 100 samostatných výstav v Čechách i zahraničí. Účastní se charitativních aukcí. Zajímavostí je, že obraz zakoupila také Jacqueline Kennedyová a soubor kreseb Ornella Mutiová.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 39 000 Kč.

vydraženo
90492. Moudrý strom
Dražba ukončena:26.02.2023 20:59:34
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:3 800 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
3 800 Kč 26.02.2023 20:56:34 9624
3 700 Kč limit (26.02.2023 20:56:02) 11249
3 600 Kč 26.02.2023 20:56:03 9624
3 500 Kč 26.02.2023 20:53:41 11249
3 400 Kč limit (26.02.2023 20:53:30) 9624
3 400 Kč 26.02.2023 20:53:31 11249
3 300 Kč limit (26.02.2023 20:51:59) 9624
3 200 Kč 26.02.2023 20:50:04 11249
3 100 Kč 26.02.2023 20:49:00 9624
3 000 Kč 26.02.2023 20:46:27 11249
2 900 Kč 26.02.2023 20:44:36 9624
2 800 Kč 26.02.2023 19:51:09 11249
2 700 Kč 26.02.2023 19:44:44 11961
2 600 Kč 25.02.2023 14:03:49 11249
2 500 Kč 25.02.2023 13:25:01 11961
2 400 Kč limit (25.02.2023 13:24:43) 11249
2 300 Kč 25.02.2023 13:24:44 11961
2 200 Kč 24.02.2023 20:02:42 11249
2 100 Kč 23.02.2023 5:18:14 11961
2 000 Kč limit (23.02.2023 5:17:58) 11249
1 900 Kč 23.02.2023 5:17:59 11961
1 800 Kč limit (16.02.2023 8:19:33) 11249
1 700 Kč 16.02.2023 8:19:34 11961
1 600 Kč limit (16.02.2023 0:58:38) 11249
1 500 Kč limit (16.02.2023 0:58:37) 4747
1 300 Kč limit (16.02.2023 0:58:30) 4747
1 200 Kč 16.02.2023 0:58:31 11249
1 100 Kč limit (16.02.2023 0:58:24) 4747
1 000 Kč 16.02.2023 0:58:25 11249
900 Kč limit (16.02.2023 0:58:08) 4747
800 Kč 16.02.2023 0:58:09 11249
700 Kč limit (16.02.2023 0:58:01) 4747
600 Kč 16.02.2023 0:58:02 11249
500 Kč limit (15.02.2023 15:27:35) 4747