František Blažíček - Letní žluté randění

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Olej na plátně, 80x100 cm. Signováno dole uprostřed Blažíček Fr. Nerámováno.

Pozn.: Dílo pochází přímo z ateliéru autora. Vzadu autorský štítek a přípis.

 

o autorovi: 1956
Narodil se v Havlíčkově Brodě. Původní profesí sklář, studoval soukromě malbu u ak. malíře Fr. Ant. Jelínka a poté grafickou školu v Praze. V mládí ho neformálně vedl Jan Zrzavý, který ho brával s sebou do plenéru. Po roce 1989 začal působit jako pedagog a provozoval galerie v pražské Karlově ulici a v německém Aschaffenburgu. Kromě volné tvorby se zabývá také restaurováním a tvorbou plastik z kovu, dřeva i kamene. Své sklářské umění promítl do vitráží v domě U Černého orla v pražské Mostecké ulici. Jeho díla jsou zastoupena v mnoha sbírkách jak doma, tak v zahraničí např. v Japonsku, na Mallorce a dokonce i na ostrově Reunion. Uspořádal více jak 100 samostatných výstav v Čechách i zahraničí. Účastní se charitativních aukcí. Zajímavostí je, že obraz zakoupila také Jacqueline Kennedyová a soubor kreseb Ornella Mutiová.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 39 000 Kč.

vydraženo doporučujeme
71700. Letní žluté randění
Dražba ukončena:27.01.2022 20:29:33
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:14 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
14 000 Kč limit (27.01.2022 20:26:32) 9710
14 000 Kč 27.01.2022 20:26:33 9678
13 000 Kč limit (27.01.2022 20:25:35) 9710
12 000 Kč 27.01.2022 20:23:59 8982
11 000 Kč limit (27.01.2022 20:21:34) 9710
11 000 Kč 27.01.2022 20:21:35 9022
10 000 Kč limit (27.01.2022 20:19:24) 9710
9 500 Kč 27.01.2022 20:19:25 9022
9 000 Kč limit (26.01.2022 15:48:45) 9710
8 500 Kč 26.01.2022 15:48:46 8426
8 000 Kč limit (26.01.2022 15:48:35) 9710
7 500 Kč 26.01.2022 15:48:36 8426
7 000 Kč limit (26.01.2022 8:01:13) 9710
6 500 Kč 26.01.2022 8:01:14 9022
6 000 Kč limit (25.01.2022 21:27:00) 9710
5 500 Kč 25.01.2022 13:18:47 9102
5 000 Kč limit (25.01.2022 13:18:25) 9022
5 000 Kč 25.01.2022 13:18:26 9102
4 900 Kč limit (25.01.2022 13:18:17) 9022
4 800 Kč 25.01.2022 13:18:18 9102
4 700 Kč limit (25.01.2022 7:54:50) 9022
4 600 Kč 24.01.2022 12:31:22 9102
4 500 Kč limit (22.01.2022 19:15:21) 7086
4 500 Kč limit (22.01.2022 19:15:22) 7682
4 300 Kč limit (22.01.2022 19:14:32) 7086
4 200 Kč 22.01.2022 19:14:33 7682
4 100 Kč limit (20.01.2022 17:44:17) 7086
4 000 Kč 20.01.2022 17:44:18 8053
3 900 Kč limit (18.01.2022 6:17:11) 7086
3 800 Kč 18.01.2022 6:17:12 6323
3 700 Kč limit (13.01.2022 23:18:04) 7086
3 600 Kč 13.01.2022 23:18:05 8982
3 500 Kč limit (13.01.2022 23:17:53) 7086
3 400 Kč 13.01.2022 23:17:54 8982
3 300 Kč limit (12.01.2022 21:43:17) 7086
3 200 Kč 07.01.2022 16:40:11 9102
3 100 Kč 04.01.2022 12:27:45 8114
3 000 Kč limit (04.01.2022 12:27:39) 9022
2 900 Kč 04.01.2022 12:27:40 8114
2 800 Kč limit (31.12.2021 18:58:35) 9022
2 700 Kč 31.12.2021 18:58:36 4490
2 600 Kč limit (27.12.2021 18:59:48) 9022
2 500 Kč limit (27.12.2021 18:59:47) 7682
1 500 Kč limit (27.12.2021 17:27:08) 7682
1 400 Kč 21.12.2021 11:49:06 1212
1 300 Kč 19.12.2021 15:47:59 8114
1 200 Kč 19.12.2021 7:23:42 7276
1 100 Kč 17.12.2021 19:18:24 8114
1 000 Kč 17.12.2021 6:57:03 3229