František Blažíček - Krajina zlatě zimní

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Olej na plátně, 80x100 cm. Signováno vpravo dole Blažíček Fr. Nerámováno.

Pozn.: Dílo pochází přímo z ateliéru autora. Vzadu autorský štítek a přípis.

 

o autorovi: 1956
Narodil se v Havlíčkově Brodě. Původní profesí sklář, studoval soukromě malbu u ak. malíře Fr. Ant. Jelínka a poté grafickou školu v Praze. V mládí ho neformálně vedl Jan Zrzavý, který ho brával s sebou do plenéru. Po roce 1989 začal působit jako pedagog a provozoval galerie v pražské Karlově ulici a v německém Aschaffenburgu. Kromě volné tvorby se zabývá také restaurováním a tvorbou plastik z kovu, dřeva i kamene. Své sklářské umění promítl do vitráží v domě U Černého orla v pražské Mostecké ulici. Jeho díla jsou zastoupena v mnoha sbírkách jak doma, tak v zahraničí např. v Japonsku, na Mallorce a dokonce i na ostrově Reunion. Uspořádal více jak 100 samostatných výstav v Čechách i zahraničí. Účastní se charitativních aukcí. Zajímavostí je, že obraz zakoupila také Jacqueline Kennedyová a soubor kreseb Ornella Mutiová.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 39 000 Kč.

vydraženo
68765. Krajina zlatě zimní
Dražba ukončena:24.11.2021 22:18:24
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:13 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
13 000 Kč limit (24.11.2021 22:13:24) 9175
12 000 Kč 24.11.2021 22:12:09 9022
11 000 Kč limit (24.11.2021 22:10:42) 9175
10 000 Kč 24.11.2021 22:10:43 9022
9 500 Kč limit (24.11.2021 22:10:28) 9175
9 000 Kč 24.11.2021 22:10:29 9022
8 500 Kč limit (24.11.2021 22:07:33) 9175
8 000 Kč 24.11.2021 21:14:47 9022
7 500 Kč 24.11.2021 21:05:45 4966
7 000 Kč 24.11.2021 20:50:45 1212
6 500 Kč 10.11.2021 10:20:38 4966
6 000 Kč 04.11.2021 20:57:02 4570
5 500 Kč 04.11.2021 14:20:33 4966
5 000 Kč limit (04.11.2021 14:20:28) 9022
4 900 Kč 04.11.2021 14:20:29 4966
4 800 Kč limit (04.11.2021 14:20:23) 9022
4 700 Kč 04.11.2021 14:20:24 4966
4 600 Kč limit (04.11.2021 14:20:19) 9022
4 500 Kč 04.11.2021 14:20:20 4966
4 400 Kč limit (04.11.2021 14:20:13) 9022
4 300 Kč 04.11.2021 14:20:14 4966
4 200 Kč limit (04.11.2021 14:20:09) 9022
4 100 Kč 04.11.2021 14:20:10 4966
4 000 Kč limit (04.11.2021 14:20:04) 9022
3 900 Kč 04.11.2021 14:20:05 4966
3 800 Kč limit (04.11.2021 14:19:57) 9022
3 700 Kč 04.11.2021 14:19:58 4966
3 600 Kč limit (01.11.2021 10:17:51) 9022
3 500 Kč limit (01.11.2021 10:17:50) 3229
1 600 Kč limit (30.10.2021 13:09:11) 3229
1 500 Kč 30.10.2021 13:09:12 9102
1 400 Kč limit (29.10.2021 20:39:27) 3229
1 300 Kč 29.10.2021 20:06:42 7812
1 200 Kč 29.10.2021 16:16:54 7276
1 100 Kč 29.10.2021 12:36:38 1212
1 000 Kč 29.10.2021 1:09:37 318