František Blažíček - Krajina líbezná a jarní

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Olej na plátně, 80x100 cm. Signováno vpravo dole Blažíček Fr. 13. Nerámováno.

Pozn.: Dílo pochází přímo z ateliéru autora. Vzadu autorský štítek a přípis.

 

o autorovi: 1956
Narodil se v Havlíčkově Brodě. Původní profesí sklář, studoval soukromě malbu u ak. malíře Fr. Ant. Jelínka a poté grafickou školu v Praze. V mládí ho neformálně vedl Jan Zrzavý, který ho brával s sebou do plenéru. Po roce 1989 začal působit jako pedagog a provozoval galerie v pražské Karlově ulici a v německém Aschaffenburgu. Kromě volné tvorby se zabývá také restaurováním a tvorbou plastik z kovu, dřeva i kamene. Své sklářské umění promítl do vitráží v domě U Černého orla v pražské Mostecké ulici. Jeho díla jsou zastoupena v mnoha sbírkách jak doma, tak v zahraničí např. v Japonsku, na Mallorce a dokonce i na ostrově Reunion. Uspořádal více jak 100 samostatných výstav v Čechách i zahraničí. Účastní se charitativních aukcí. Zajímavostí je, že obraz zakoupila také Jacqueline Kennedyová a soubor kreseb Ornella Mutiová.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 39 000 Kč.

vydraženo
75751. Krajina líbezná a jarní
Dražba ukončena:27.04.2022 20:35:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:21 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
21 000 Kč 25.04.2022 23:00:59 8875
20 000 Kč limit (25.04.2022 23:00:50) 1673
20 000 Kč 25.04.2022 23:00:51 8875
19 000 Kč limit (25.04.2022 10:43:35) 1673
18 000 Kč limit (25.04.2022 10:43:04) 8875
17 000 Kč limit (25.04.2022 10:43:03) 1673
15 000 Kč limit (25.04.2022 10:42:30) 8875
14 000 Kč 25.04.2022 10:42:31 1673
13 000 Kč 22.04.2022 23:30:59 8875
12 000 Kč 20.04.2022 19:59:40 146
11 000 Kč limit (20.04.2022 19:59:32) 8875
11 000 Kč 20.04.2022 19:59:33 146
10 000 Kč limit (20.04.2022 19:59:26) 8875
9 500 Kč 20.04.2022 19:59:27 146
9 000 Kč limit (19.04.2022 22:42:18) 8875
8 500 Kč 18.04.2022 23:21:46 146
8 000 Kč limit (18.04.2022 23:21:39) 8875
7 500 Kč 18.04.2022 23:21:40 146
7 000 Kč limit (18.04.2022 23:21:34) 8875
6 500 Kč 18.04.2022 23:21:35 146
6 000 Kč limit (17.04.2022 21:28:33) 8875
5 500 Kč 17.04.2022 21:28:34 146
5 000 Kč limit (17.04.2022 21:28:24) 8875
4 900 Kč 17.04.2022 21:28:25 146
4 800 Kč limit (17.04.2022 21:28:19) 8875
4 700 Kč 17.04.2022 21:28:20 146
4 600 Kč limit (17.04.2022 21:28:13) 8875
4 500 Kč 17.04.2022 21:28:14 146
4 400 Kč limit (17.04.2022 21:28:04) 8875
4 300 Kč 17.04.2022 21:28:05 146
4 200 Kč limit (17.04.2022 21:27:58) 8875
4 100 Kč 17.04.2022 21:27:59 146
4 000 Kč limit (15.04.2022 11:38:48) 8875
3 900 Kč 15.04.2022 11:38:49 9420
3 800 Kč limit (14.04.2022 20:40:27) 8875
3 700 Kč limit (14.04.2022 20:40:26) 9022
3 500 Kč limit (14.04.2022 20:20:48) 8875
3 400 Kč limit (14.04.2022 20:20:47) 9022
3 200 Kč limit (14.04.2022 16:56:18) 8875
3 100 Kč limit (14.04.2022 16:56:17) 9022
2 900 Kč limit (14.04.2022 16:56:12) 8875
2 800 Kč limit (14.04.2022 16:56:11) 9022
2 600 Kč limit (08.04.2022 13:20:44) 8875
2 500 Kč limit (08.04.2022 13:20:43) 9022
1 300 Kč limit (07.04.2022 22:24:21) 8875
1 200 Kč 07.04.2022 0:00:47 146
1 100 Kč 06.04.2022 12:24:35 1051
1 000 Kč 04.04.2022 9:59:31 7276