František Blažíček - Koníček meruňkový

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Kresba akrylem, 50x32 cm. Signováno vlevo dole Blažíček Fr. 2013. Volný list.

pozn.: Dílo pochází přímo z ateliéru autora. Vzadu autorské razítko.

 

o autorovi: 1956
Narodil se v Havlíčkově Brodě. Původní profesí sklář, studoval soukromě malbu u ak. malíře Fr. Ant. Jelínka a poté grafickou školu v Praze. V mládí ho neformálně vedl Jan Zrzavý, který ho brával s sebou do plenéru. Po roce 1989 začal působit jako pedagog a provozoval galerie v pražské Karlově ulici a v německém Aschaffenburgu. Kromě volné tvorby se zabývá také restaurováním a tvorbou plastik z kovu, dřeva i kamene. Své sklářské umění promítl do vitráží v domě U Černého orla v pražské Mostecké ulici. Jeho díla jsou zastoupena v mnoha sbírkách jak doma, tak v zahraničí např. v Japonsku, na Mallorce a dokonce i na ostrově Reunion. Uspořádal více jak 100 samostatných výstav v Čechách i zahraničí. Účastní se charitativních aukcí. Zajímavostí je, že obraz zakoupila také Jacqueline Kennedyová a soubor kreseb Ornella Mutiová.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 39 000 Kč.

vydraženo
60305. Koníček meruňkový
Dražba ukončena:16.06.2021 20:54:38
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:8 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
8 000 Kč 16.06.2021 20:49:38 670
7 500 Kč 16.06.2021 20:48:18 7011
7 000 Kč 16.06.2021 20:47:54 670
6 500 Kč 16.06.2021 20:46:51 7011
6 000 Kč 16.06.2021 20:43:45 670
5 500 Kč 16.06.2021 20:42:49 7011
5 000 Kč 16.06.2021 20:39:35 670
4 900 Kč 16.06.2021 20:39:16 7011
4 800 Kč 16.06.2021 20:36:25 670
4 700 Kč 16.06.2021 20:35:24 7011
4 600 Kč 16.06.2021 20:33:10 670
4 500 Kč limit (16.06.2021 20:32:44) 7011
4 400 Kč 16.06.2021 20:32:45 670
4 300 Kč limit (16.06.2021 20:32:11) 7011
4 200 Kč 16.06.2021 20:32:12 670
4 100 Kč limit (16.06.2021 20:31:54) 7011
4 000 Kč 16.06.2021 20:31:55 670
3 900 Kč 16.06.2021 20:31:31 7011
3 800 Kč 16.06.2021 20:30:45 670
3 700 Kč 16.06.2021 20:30:15 7011
3 600 Kč 16.06.2021 20:29:32 670
3 500 Kč limit (16.06.2021 20:28:35) 7011
3 500 Kč 16.06.2021 20:28:36 670
3 400 Kč limit (16.06.2021 20:28:21) 7011
3 300 Kč 16.06.2021 20:28:22 670
3 200 Kč 16.06.2021 20:27:45 7011
3 100 Kč 16.06.2021 20:27:11 670
3 000 Kč 16.06.2021 20:26:57 7011
2 900 Kč 16.06.2021 20:24:54 670
2 800 Kč 16.06.2021 20:21:57 7011
2 700 Kč 16.06.2021 20:17:44 670
2 600 Kč 16.06.2021 20:16:46 8468
2 500 Kč 16.06.2021 20:14:26 670
2 400 Kč limit (16.06.2021 20:14:04) 7011
2 400 Kč 16.06.2021 20:14:05 670
2 300 Kč limit (16.06.2021 20:10:51) 7011
2 200 Kč 16.06.2021 20:10:52 8468
2 100 Kč 16.06.2021 20:07:30 7011
2 000 Kč 16.06.2021 20:07:13 8468
1 900 Kč 16.06.2021 20:02:00 7011
1 800 Kč 16.06.2021 17:58:34 8518
1 700 Kč 15.06.2021 20:03:44 8053
1 600 Kč limit (15.06.2021 20:03:36) 7011
1 500 Kč 15.06.2021 20:03:37 8053
1 400 Kč 14.06.2021 21:54:41 7011
1 300 Kč 11.06.2021 16:10:04 670
1 200 Kč 10.06.2021 16:28:34 8518
1 100 Kč 08.06.2021 18:42:20 7011
1 000 Kč 06.06.2021 16:11:52 754
900 Kč 03.06.2021 8:56:16 4656
800 Kč 01.06.2021 17:39:57 8053
700 Kč 01.06.2021 15:15:22 754
600 Kč 31.05.2021 19:55:08 7497
500 Kč 23.05.2021 8:13:00 754