František Blažíček - Kocour potutelně se usmívající

Detail položky

Detail položky

Kresba akrylem, 50x35 cm. Signováno vlevo dole Blažíček František 99. Nerámováno.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Pozn.: Dílo pochází přímo z ateliéru autora.

 

o autorovi: 1956
Narodil se v Havlíčkově Brodě. Původní profesí sklář, studoval soukromě malbu u ak. malíře Fr. Ant. Jelínka a poté grafickou školu v Praze. V mládí ho neformálně vedl Jan Zrzavý, který ho brával s sebou do plenéru. Po roce 1989 začal působit jako pedagog a provozoval galerie v pražské Karlově ulici a v německém Aschaffenburgu. Kromě volné tvorby se zabývá také restaurováním a tvorbou plastik z kovu, dřeva i kamene. Své sklářské umění promítl do vitráží v domě U Černého orla v pražské Mostecké ulici. Jeho díla jsou zastoupena v mnoha sbírkách jak doma, tak v zahraničí např. v Japonsku, na Mallorce a dokonce i na ostrově Reunion. Uspořádal více jak 100 samostatných výstav v Čechách i zahraničí. Účastní se charitativních aukcí. Zajímavostí je, že obraz zakoupila také Jacqueline Kennedyová a soubor kreseb Ornella Mutiová.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 39 000 Kč.

vydraženo
61390. Kocour potutelně se usmívající
Dražba ukončena:15.07.2021 19:47:42
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:6 500 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
6 500 Kč 15.07.2021 19:42:42 4847
6 000 Kč 15.07.2021 19:41:03 8053
5 500 Kč 15.07.2021 19:39:40 4847
5 000 Kč 15.07.2021 19:38:39 8053
4 900 Kč 15.07.2021 19:38:28 4847
4 800 Kč 15.07.2021 19:37:43 8053
4 700 Kč 15.07.2021 19:36:54 4847
4 600 Kč 15.07.2021 19:34:44 8053
4 500 Kč 15.07.2021 19:30:36 4847
4 400 Kč 15.07.2021 19:29:23 8053
4 300 Kč limit (15.07.2021 19:29:16) 4847
4 200 Kč 15.07.2021 19:29:17 8053
4 100 Kč 15.07.2021 19:09:43 4847
4 000 Kč limit (15.07.2021 19:09:37) 7011
3 900 Kč limit (15.07.2021 19:09:36) 4847
3 700 Kč limit (15.07.2021 18:06:33) 7011
3 600 Kč 15.07.2021 18:06:34 8053
3 500 Kč limit (15.07.2021 18:06:23) 7011
3 400 Kč 15.07.2021 18:06:24 8053
3 300 Kč limit (15.07.2021 18:06:12) 7011
3 200 Kč 15.07.2021 18:06:13 8053
3 100 Kč limit (15.07.2021 16:01:01) 7011
3 000 Kč 15.07.2021 16:01:02 8468
2 900 Kč limit (14.07.2021 19:51:08) 7011
2 800 Kč 14.07.2021 19:51:09 8053
2 700 Kč limit (14.07.2021 10:30:50) 7011
2 600 Kč 14.07.2021 10:30:51 8468
2 500 Kč limit (14.07.2021 10:30:43) 7011
2 400 Kč 14.07.2021 10:30:44 8468
2 300 Kč limit (14.07.2021 10:30:19) 7011
2 200 Kč 14.07.2021 10:30:20 8468
2 100 Kč limit (12.07.2021 14:08:28) 7011
2 000 Kč 12.07.2021 14:08:29 8468
1 900 Kč limit (12.07.2021 14:08:24) 7011
1 800 Kč 12.07.2021 14:08:25 8468
1 700 Kč limit (12.07.2021 14:08:19) 7011
1 600 Kč 12.07.2021 14:08:20 8468
1 500 Kč 11.07.2021 18:22:25 7011
1 400 Kč 11.07.2021 10:29:55 6323
1 300 Kč 05.07.2021 6:30:08 4656
1 200 Kč 03.07.2021 19:02:06 7205
1 100 Kč 01.07.2021 19:22:59 1331
1 000 Kč 01.07.2021 18:46:03 6323
900 Kč 30.06.2021 23:06:25 7011
800 Kč 25.06.2021 20:49:58 8511
700 Kč 23.06.2021 3:51:50 6323
600 Kč 21.06.2021 22:39:01 7011
500 Kč 18.06.2021 13:42:53 4747