František Blažíček - Hory krušné

Detail položky

Detail položky

Akryl na kartonu, 42x59 cm. Signováno vlevo Blažíček F. 2002. Volný list.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Pozn.: Dílo pochází přímo z ateliéru autora.

 

o autorovi: 1956
Narodil se v Havlíčkově Brodě. Původní profesí sklář, studoval soukromě malbu u ak. malíře Fr. Ant. Jelínka a poté grafickou školu v Praze. V mládí ho neformálně vedl Jan Zrzavý, který ho brával s sebou do plenéru. Po roce 1989 začal působit jako pedagog a provozoval galerie v pražské Karlově ulici a v německém Aschaffenburgu. Kromě volné tvorby se zabývá také restaurováním a tvorbou plastik z kovu, dřeva i kamene. Své sklářské umění promítl do vitráží v domě U Černého orla v pražské Mostecké ulici. Jeho díla jsou zastoupena v mnoha sbírkách jak doma, tak v zahraničí např. v Japonsku, na Mallorce a dokonce i na ostrově Reunion. Uspořádal více jak 100 samostatných výstav v Čechách i zahraničí. Účastní se charitativních aukcí. Zajímavostí je, že obraz zakoupila také Jacqueline Kennedyová a soubor kreseb Ornella Mutiová.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 39 000 Kč.

vydraženo
73675. Hory krušné
Dražba ukončena:17.03.2022 21:50:03
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:4 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
4 000 Kč 17.03.2022 21:47:03 7960
3 900 Kč 17.03.2022 21:45:04 4656
3 800 Kč 17.03.2022 21:43:29 7960
3 700 Kč 17.03.2022 21:42:08 4656
3 600 Kč 17.03.2022 21:41:24 7960
3 500 Kč 17.03.2022 21:40:29 4656
3 400 Kč limit (17.03.2022 21:38:31) 7960
3 300 Kč 17.03.2022 21:38:32 4656
3 200 Kč 17.03.2022 21:36:26 7960
3 100 Kč 17.03.2022 21:36:14 4656
3 000 Kč 17.03.2022 21:35:45 7960
2 900 Kč 17.03.2022 21:35:17 4656
2 800 Kč 17.03.2022 21:34:53 7960
2 700 Kč 17.03.2022 21:33:20 4656
2 600 Kč 17.03.2022 21:30:54 7960
2 500 Kč limit (17.03.2022 21:30:38) 651
2 500 Kč limit (17.03.2022 21:30:39) 7960
2 300 Kč limit (17.03.2022 21:30:29) 651
2 200 Kč 17.03.2022 21:30:30 7960
2 100 Kč limit (17.03.2022 21:30:16) 651
2 000 Kč 17.03.2022 21:30:17 7960
1 900 Kč limit (17.03.2022 19:48:48) 651
1 800 Kč 17.03.2022 19:48:49 9161
1 700 Kč limit (17.03.2022 19:48:40) 651
1 600 Kč 17.03.2022 19:48:41 9161
1 500 Kč limit (17.03.2022 4:43:49) 651
1 400 Kč 17.03.2022 4:43:50 9022
1 300 Kč limit (16.03.2022 18:49:53) 651
1 200 Kč 08.03.2022 7:57:55 4656
1 100 Kč 26.02.2022 23:07:28 9022
1 000 Kč 24.02.2022 20:56:23 9678
900 Kč 23.02.2022 22:49:57 9022
800 Kč 19.02.2022 17:19:17 8518
700 Kč 16.02.2022 23:25:14 9364
600 Kč 13.02.2022 15:32:26 9022
500 Kč 12.02.2022 21:33:14 9364