František Blažíček - Dvířka od kredence cik

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Nejdelší strana: 63 cm

Kombinovaná technika (olej a drobné kamínky), 63x58 cm, signováno vlevo dole Blažíček Fr. 2019. Pozn.: Dílo pochází přímo z ateliéru autora.

 

o autorovi: 1956
Narodil se v Havlíčkově Brodě. Původní profesí sklář, studoval soukromě malbu u ak. malíře Fr. Ant. Jelínka a poté grafickou školu v Praze. V mládí ho neformálně vedl Jan Zrzavý, který ho brával s sebou do plenéru. Po roce 1989 začal působit jako pedagog a provozoval galerie v pražské Karlově ulici a v německém Aschaffenburgu. Kromě volné tvorby se zabývá také restaurováním a tvorbou plastik z kovu, dřeva i kamene. Své sklářské umění promítl do vitráží v domě U Černého orla v pražské Mostecké ulici. Jeho díla jsou zastoupena v mnoha sbírkách jak doma, tak v zahraničí např. v Japonsku, na Mallorce a dokonce i na ostrově Reunion. Uspořádal více jak 100 samostatných výstav v Čechách i zahraničí. Účastní se charitativních aukcí. Zajímavostí je, že obraz zakoupila také Jacqueline Kennedyová a soubor kreseb Ornella Mutiová.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 39 000 Kč.

vydraženo
114266. Dvířka od kredence cik
Dražba ukončena:25.04.2024 20:43:00
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:9 500 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
9 500 Kč limit (08.04.2024 21:42:30) 14640
9 000 Kč 08.04.2024 21:42:31 10436
8 500 Kč limit (08.04.2024 21:42:25) 14640
8 000 Kč 08.04.2024 21:42:26 10436
7 500 Kč limit (08.04.2024 21:42:19) 14640
7 000 Kč 08.04.2024 21:42:20 10436
6 500 Kč limit (08.04.2024 0:36:49) 14640
6 000 Kč limit (08.04.2024 0:36:31) 10436
5 500 Kč 08.04.2024 0:36:32 14640
5 000 Kč limit (08.04.2024 0:36:28) 10436
4 900 Kč 08.04.2024 0:36:29 14640
4 800 Kč limit (05.04.2024 10:06:20) 10436
4 700 Kč limit (05.04.2024 10:06:19) 14640
4 400 Kč limit (05.04.2024 10:06:01) 14640
4 300 Kč 05.04.2024 10:06:02 10436
4 200 Kč limit (05.04.2024 10:05:56) 14640
4 100 Kč limit (05.04.2024 10:05:55) 10436
3 900 Kč limit (05.04.2024 10:05:45) 14640
3 800 Kč 05.04.2024 10:05:46 10436
3 700 Kč limit (05.04.2024 10:05:42) 14640
3 600 Kč 05.04.2024 10:05:43 10436
3 500 Kč limit (05.04.2024 10:05:31) 14640
3 400 Kč 05.04.2024 10:05:32 10436
3 300 Kč limit (04.04.2024 11:08:08) 14640
3 200 Kč 02.04.2024 10:23:21 1509
3 100 Kč 29.03.2024 20:14:26 14522
3 000 Kč 29.03.2024 16:51:17 14640