František Blažíček - Jitro svatováclavské

Detail položky

Detail položky

Kresba akrylem, 51x36 cm. Signováno vpravo dole Blažíček 2000. Nerámováno.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Pozn.: Dílo pochází přímo z ateliéru autora.

 

o autorovi: 1956
Narodil se v Havlíčkově Brodě. Původní profesí sklář, studoval soukromě malbu u ak. malíře Fr. Ant. Jelínka a poté grafickou školu v Praze. V mládí ho neformálně vedl Jan Zrzavý, který ho brával s sebou do plenéru. Po roce 1989 začal působit jako pedagog a provozoval galerie v pražské Karlově ulici a v německém Aschaffenburgu. Kromě volné tvorby se zabývá také restaurováním a tvorbou plastik z kovu, dřeva i kamene. Své sklářské umění promítl do vitráží v domě U Černého orla v pražské Mostecké ulici. Jeho díla jsou zastoupena v mnoha sbírkách jak doma, tak v zahraničí např. v Japonsku, na Mallorce a dokonce i na ostrově Reunion. Uspořádal více jak 100 samostatných výstav v Čechách i zahraničí. Účastní se charitativních aukcí. Zajímavostí je, že obraz zakoupila také Jacqueline Kennedyová a soubor kreseb Ornella Mutiová.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 39 000 Kč.

vydraženo
70809. Jitro svatováclavské
Dražba ukončena:13.01.2022 21:46:56
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:4 600 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
4 600 Kč 13.01.2022 21:43:56 8982
4 500 Kč limit (13.01.2022 21:43:06) 7086
4 500 Kč 13.01.2022 21:43:07 8982
4 400 Kč limit (13.01.2022 21:42:57) 7086
4 300 Kč 13.01.2022 21:42:58 8982
4 200 Kč limit (13.01.2022 21:41:47) 7086
4 100 Kč 13.01.2022 21:41:48 8982
4 000 Kč limit (12.01.2022 20:49:41) 7086
3 900 Kč 12.01.2022 20:49:42 7011
3 800 Kč limit (12.01.2022 20:49:18) 7086
3 700 Kč 12.01.2022 20:49:19 7011
3 600 Kč limit (12.01.2022 20:15:05) 7086
3 500 Kč limit (12.01.2022 20:15:04) 7011
3 200 Kč 12.01.2022 20:14:12 7011
3 100 Kč limit (12.01.2022 20:14:04) 7086
3 000 Kč 12.01.2022 20:14:05 7011
2 900 Kč limit (12.01.2022 20:13:57) 7086
2 800 Kč 12.01.2022 20:13:58 7011
2 700 Kč limit (12.01.2022 20:13:11) 7086
2 600 Kč 12.01.2022 16:56:15 7011
2 500 Kč limit (12.01.2022 16:56:05) 7086
2 400 Kč 12.01.2022 16:56:06 7011
2 300 Kč limit (12.01.2022 16:55:56) 7086
2 200 Kč 12.01.2022 16:55:57 7011
2 100 Kč limit (12.01.2022 16:55:47) 7086
2 000 Kč 12.01.2022 16:55:48 7011
1 900 Kč limit (12.01.2022 15:47:55) 7086
1 800 Kč 12.01.2022 15:47:56 1087
1 700 Kč limit (10.01.2022 8:18:24) 7086
1 600 Kč 10.01.2022 8:18:25 4656
1 500 Kč limit (08.01.2022 20:43:30) 7086
1 400 Kč 08.01.2022 14:51:10 7011
1 300 Kč limit (02.01.2022 19:58:55) 7086
1 300 Kč 02.01.2022 19:58:56 9022
1 200 Kč limit (02.01.2022 19:58:49) 7086
1 100 Kč 02.01.2022 19:58:50 9022
1 000 Kč limit (01.01.2022 23:16:10) 7086
900 Kč 27.12.2021 23:27:32 1018
800 Kč 27.12.2021 17:33:36 7682
700 Kč 25.12.2021 17:27:09 7011
600 Kč 18.12.2021 18:17:38 8982
500 Kč 09.12.2021 18:21:38 6323