František Blažíček - Doga a čtyři perly, které vám ovšem bez boje nevydá

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Nejdelší strana: 50 cm

Kresba akrylem, 50x35 cm. Signováno vpravo dole Blažíček. Vzadu autorské razítko. Volný list.

Pozn.: Dílo pochází přímo z ateliéru autora. Stav ilustruje přiložená fotodokumentace.

 

o autorovi: 1956
Narodil se v Havlíčkově Brodě. Původní profesí sklář, studoval soukromě malbu u ak. malíře Fr. Ant. Jelínka a poté grafickou školu v Praze. V mládí ho neformálně vedl Jan Zrzavý, který ho brával s sebou do plenéru. Po roce 1989 začal působit jako pedagog a provozoval galerie v pražské Karlově ulici a v německém Aschaffenburgu. Kromě volné tvorby se zabývá také restaurováním a tvorbou plastik z kovu, dřeva i kamene. Své sklářské umění promítl do vitráží v domě U Černého orla v pražské Mostecké ulici. Jeho díla jsou zastoupena v mnoha sbírkách jak doma, tak v zahraničí např. v Japonsku, na Mallorce a dokonce i na ostrově Reunion. Uspořádal více jak 100 samostatných výstav v Čechách i zahraničí. Účastní se charitativních aukcí. Zajímavostí je, že obraz zakoupila také Jacqueline Kennedyová a soubor kreseb Ornella Mutiová.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 39 000 Kč.

vydraženo
151301. Doga a čtyři perly, které vám ovšem bez boje nevydá
Dražba ukončena:14.12.2025 21:05:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:1 600 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
1 600 Kč limit (14.12.2025 8:06:53) 10241
1 500 Kč 14.12.2025 8:06:54 10662
1 400 Kč limit (13.12.2025 17:54:49) 10241
1 300 Kč 13.12.2025 17:54:50 15118
1 200 Kč limit (13.12.2025 10:25:31) 10241
1 100 Kč 11.12.2025 22:57:52 18483
1 000 Kč 05.12.2025 16:38:46 10207