František Blažíček - Dívka s kazy

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Kresba akrylem, 50x35 cm. Signováno vlevo dole Blažíček. Volný list.

Pozn.: Dílo pochází přímo z ateliéru autora. Vzadu autorské razítko.

 

o autorovi: 1956
Narodil se v Havlíčkově Brodě. Původní profesí sklář, studoval soukromě malbu u ak. malíře Fr. Ant. Jelínka a poté grafickou školu v Praze. V mládí ho neformálně vedl Jan Zrzavý, který ho brával s sebou do plenéru. Po roce 1989 začal působit jako pedagog a provozoval galerie v pražské Karlově ulici a v německém Aschaffenburgu. Kromě volné tvorby se zabývá také restaurováním a tvorbou plastik z kovu, dřeva i kamene. Své sklářské umění promítl do vitráží v domě U Černého orla v pražské Mostecké ulici. Jeho díla jsou zastoupena v mnoha sbírkách jak doma, tak v zahraničí např. v Japonsku, na Mallorce a dokonce i na ostrově Reunion. Uspořádal více jak 100 samostatných výstav v Čechách i zahraničí. Účastní se charitativních aukcí. Zajímavostí je, že obraz zakoupila také Jacqueline Kennedyová a soubor kreseb Ornella Mutiová.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 39 000 Kč.

vydraženo
55706. Dívka s kazy
Dražba ukončena:10.02.2021 19:02:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:6 500 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
6 500 Kč 10.02.2021 18:56:55 7897
6 000 Kč 10.02.2021 18:39:08 3762
5 500 Kč limit (10.02.2021 18:36:32) 7897
5 000 Kč limit (10.02.2021 18:36:31) 3762
4 700 Kč limit (10.02.2021 18:27:28) 7897
4 600 Kč limit (10.02.2021 18:27:27) 3762
3 100 Kč limit (10.02.2021 16:58:44) 7897
3 000 Kč limit (10.02.2021 16:58:43) 6963
2 000 Kč limit (10.02.2021 16:52:59) 6963
1 900 Kč 10.02.2021 16:53:00 7897
1 800 Kč limit (10.02.2021 16:26:28) 6963
1 700 Kč 10.02.2021 16:26:29 7897
1 600 Kč limit (10.02.2021 16:26:20) 6963
1 500 Kč 10.02.2021 16:26:21 7897
1 400 Kč limit (10.02.2021 16:26:13) 6963
1 300 Kč 10.02.2021 16:26:14 7897
1 200 Kč limit (10.02.2021 16:26:06) 6963
1 100 Kč 10.02.2021 16:26:07 7897
1 000 Kč limit (10.02.2021 16:25:53) 6963
900 Kč 10.02.2021 16:25:54 7897
800 Kč 10.02.2021 15:11:07 6963
700 Kč 10.02.2021 9:36:50 7897
600 Kč 09.02.2021 18:42:33 1199
500 Kč 02.02.2021 20:31:44 7897