František Blažíček - Čas jeřabin

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Olej na desce, 90x75 cm. Signováno vlevo dole Blažíček. Rámováno.

Pozn.: Dílo pochází přímo z ateliéru autora. Vzadu autorský štítek a přípis. Luxusně rámováno.

 

o autorovi: 1956
Narodil se v Havlíčkově Brodě. Původní profesí sklář, studoval soukromě malbu u ak. malíře Fr. Ant. Jelínka a poté grafickou školu v Praze. V mládí ho neformálně vedl Jan Zrzavý, který ho brával s sebou do plenéru. Po roce 1989 začal působit jako pedagog a provozoval galerie v pražské Karlově ulici a v německém Aschaffenburgu. Kromě volné tvorby se zabývá také restaurováním a tvorbou plastik z kovu, dřeva i kamene. Své sklářské umění promítl do vitráží v domě U Černého orla v pražské Mostecké ulici. Jeho díla jsou zastoupena v mnoha sbírkách jak doma, tak v zahraničí např. v Japonsku, na Mallorce a dokonce i na ostrově Reunion. Uspořádal více jak 100 samostatných výstav v Čechách i zahraničí. Účastní se charitativních aukcí. Zajímavostí je, že obraz zakoupila také Jacqueline Kennedyová a soubor kreseb Ornella Mutiová.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 39 000 Kč.

vydraženo
62410. Čas jeřabin
Dražba ukončena:28.07.2021 21:41:55
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:28 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
28 000 Kč 28.07.2021 21:36:55 8586
27 000 Kč 28.07.2021 21:34:55 7859
26 000 Kč 28.07.2021 21:33:42 8586
25 000 Kč 28.07.2021 21:31:10 7859
24 000 Kč limit (28.07.2021 21:26:57) 8586
24 000 Kč 28.07.2021 21:26:58 7859
23 000 Kč limit (28.07.2021 21:25:24) 8586
22 000 Kč 28.07.2021 21:23:49 7859
21 000 Kč limit (28.07.2021 21:23:41) 8586
21 000 Kč 28.07.2021 21:23:42 7859
20 000 Kč limit (28.07.2021 21:22:29) 8586
19 000 Kč 28.07.2021 21:21:17 7859
18 000 Kč limit (28.07.2021 21:21:10) 8586
18 000 Kč 28.07.2021 21:21:11 7859
17 000 Kč limit (28.07.2021 21:20:36) 8586
16 000 Kč 28.07.2021 21:19:41 7859
15 000 Kč limit (28.07.2021 21:15:32) 8586
15 000 Kč 28.07.2021 21:15:33 7859
14 000 Kč limit (28.07.2021 21:15:17) 8586
13 000 Kč 28.07.2021 21:15:18 7859
12 000 Kč limit (28.07.2021 21:14:43) 8586
11 000 Kč 28.07.2021 20:54:45 7859
10 000 Kč limit (28.07.2021 20:52:46) 8518
9 500 Kč 28.07.2021 20:52:47 7859
9 000 Kč limit (28.07.2021 20:51:47) 8518
8 500 Kč 28.07.2021 20:51:48 7859
8 000 Kč limit (28.07.2021 20:23:39) 8518
7 500 Kč 28.07.2021 19:50:50 7936
7 000 Kč limit (28.07.2021 19:50:38) 8518
6 500 Kč 28.07.2021 19:50:39 7936
6 000 Kč 28.07.2021 15:52:00 8518
5 500 Kč 27.07.2021 17:05:00 7859
5 000 Kč limit (27.07.2021 17:04:59) 8518
4 700 Kč limit (27.07.2021 16:29:54) 8518
4 600 Kč 27.07.2021 16:29:55 7859
4 500 Kč limit (27.07.2021 16:29:36) 8518
4 400 Kč 27.07.2021 16:29:37 7859
4 300 Kč 26.07.2021 18:09:23 8518
4 200 Kč 26.07.2021 10:57:44 7859
4 100 Kč limit (18.07.2021 17:47:12) 5972
4 100 Kč limit (18.07.2021 17:47:13) 7859
3 700 Kč limit (18.07.2021 17:46:46) 5972
3 600 Kč limit (18.07.2021 17:46:45) 7859
2 600 Kč limit (18.07.2021 17:46:24) 5972
2 500 Kč 18.07.2021 17:46:25 7859
2 400 Kč limit (18.07.2021 17:00:03) 5972
2 300 Kč 18.07.2021 17:00:04 3229
2 200 Kč limit (18.07.2021 16:59:57) 5972
2 100 Kč 18.07.2021 16:59:58 3229
2 000 Kč limit (18.07.2021 16:59:52) 5972
1 900 Kč 18.07.2021 16:59:53 3229
1 800 Kč limit (18.07.2021 16:59:45) 5972
1 700 Kč 18.07.2021 16:59:46 3229
1 600 Kč 16.07.2021 10:01:32 5972
1 500 Kč 14.07.2021 17:48:09 3229
1 400 Kč 13.07.2021 12:44:01 7859
1 300 Kč 07.07.2021 14:11:06 3229
1 200 Kč 06.07.2021 22:06:08 8505
1 100 Kč 03.07.2021 14:53:30 3229
1 000 Kč 01.07.2021 23:21:45 318