František Blažíček - Borůvkový koláč

Detail položky

Detail položky

Kombinovaná technika, 62x72 cm. Signováno vpravo dole Blažíček. Rámováno.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Nejdelší strana: 74 cm

 

o autorovi: 1956
Narodil se v Havlíčkově Brodě. Původní profesí sklář, studoval soukromě malbu u ak. malíře Fr. Ant. Jelínka a poté grafickou školu v Praze. V mládí ho neformálně vedl Jan Zrzavý, který ho brával s sebou do plenéru. Po roce 1989 začal působit jako pedagog a provozoval galerie v pražské Karlově ulici a v německém Aschaffenburgu. Kromě volné tvorby se zabývá také restaurováním a tvorbou plastik z kovu, dřeva i kamene. Své sklářské umění promítl do vitráží v domě U Černého orla v pražské Mostecké ulici. Jeho díla jsou zastoupena v mnoha sbírkách jak doma, tak v zahraničí např. v Japonsku, na Mallorce a dokonce i na ostrově Reunion. Uspořádal více jak 100 samostatných výstav v Čechách i zahraničí. Účastní se charitativních aukcí. Zajímavostí je, že obraz zakoupila také Jacqueline Kennedyová a soubor kreseb Ornella Mutiová.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 39 000 Kč.

vydraženo doporučujeme
82840. Borůvkový koláč
Dražba ukončena:21.08.2022 20:05:25
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:6 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
6 000 Kč 21.08.2022 20:02:25 7980
5 500 Kč 21.08.2022 20:00:40 7493
5 000 Kč limit (21.08.2022 20:00:35) 7980
4 900 Kč 21.08.2022 20:00:36 7493
4 800 Kč limit (21.08.2022 20:00:32) 7980
4 700 Kč 21.08.2022 20:00:33 7493
4 600 Kč limit (21.08.2022 20:00:29) 7980
4 500 Kč 21.08.2022 20:00:30 7493
4 400 Kč limit (21.08.2022 20:00:26) 7980
4 300 Kč 21.08.2022 20:00:27 7493
4 200 Kč limit (21.08.2022 20:00:20) 7980
4 100 Kč 21.08.2022 20:00:21 7493
4 000 Kč limit (21.08.2022 20:00:16) 7980
3 900 Kč 21.08.2022 20:00:17 7493
3 800 Kč limit (21.08.2022 20:00:13) 7980
3 700 Kč 21.08.2022 20:00:14 7493
3 600 Kč limit (21.08.2022 20:00:10) 7980
3 500 Kč 21.08.2022 20:00:11 7493
3 400 Kč limit (21.08.2022 20:00:07) 7980
3 300 Kč 21.08.2022 20:00:08 7493
3 200 Kč limit (21.08.2022 20:00:03) 7980
3 100 Kč 21.08.2022 20:00:04 7493
3 000 Kč 21.08.2022 19:56:21 7980
2 900 Kč 21.08.2022 19:55:47 930
2 800 Kč 21.08.2022 18:46:10 7493
2 700 Kč 21.08.2022 17:54:06 9939
2 600 Kč 17.08.2022 10:40:02 7493
2 500 Kč limit (17.08.2022 10:39:54) 10680
2 400 Kč 17.08.2022 10:39:55 7493
2 300 Kč limit (17.08.2022 10:39:48) 10680
2 200 Kč 17.08.2022 10:39:49 7493
2 100 Kč limit (17.08.2022 10:39:41) 10680
2 000 Kč 17.08.2022 10:39:42 7493
1 900 Kč limit (16.08.2022 17:30:51) 10680
1 800 Kč 16.08.2022 17:30:52 9022
1 700 Kč limit (16.08.2022 10:17:43) 10680
1 600 Kč 15.08.2022 20:08:53 7980
1 500 Kč 15.08.2022 0:23:36 6216
1 400 Kč 13.08.2022 3:28:13 9420
1 300 Kč 12.08.2022 16:37:27 4656
1 200 Kč 12.08.2022 15:59:47 7493
1 100 Kč 12.08.2022 15:28:29 1212
1 000 Kč 09.08.2022 20:18:28 7493