František Blažíček - Anča strakatá

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Nejdelší strana: 50 cm

Kresba akrylem, 35x50 cm. Signováno vpravo dole Blažíček. Vzadu autorské razítko. Volný list.

Pozn.: Dílo pochází přímo z ateliéru autora. Stav ilustruje přiložená fotodokumentace.

 

o autorovi: 1956
Narodil se v Havlíčkově Brodě. Původní profesí sklář, studoval soukromě malbu u ak. malíře Fr. Ant. Jelínka a poté grafickou školu v Praze. V mládí ho neformálně vedl Jan Zrzavý, který ho brával s sebou do plenéru. Po roce 1989 začal působit jako pedagog a provozoval galerie v pražské Karlově ulici a v německém Aschaffenburgu. Kromě volné tvorby se zabývá také restaurováním a tvorbou plastik z kovu, dřeva i kamene. Své sklářské umění promítl do vitráží v domě U Černého orla v pražské Mostecké ulici. Jeho díla jsou zastoupena v mnoha sbírkách jak doma, tak v zahraničí např. v Japonsku, na Mallorce a dokonce i na ostrově Reunion. Uspořádal více jak 100 samostatných výstav v Čechách i zahraničí. Účastní se charitativních aukcí. Zajímavostí je, že obraz zakoupila také Jacqueline Kennedyová a soubor kreseb Ornella Mutiová.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 39 000 Kč.

vydraženo
151789. Anča strakatá
Dražba ukončena:28.12.2025 21:29:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:1 700 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
1 700 Kč 28.12.2025 15:17:44 11249
1 600 Kč 28.12.2025 14:58:51 9130
1 500 Kč limit (28.12.2025 14:58:28) 10241
1 400 Kč 28.12.2025 14:58:29 9130
1 300 Kč limit (28.12.2025 14:58:13) 10241
1 200 Kč 28.12.2025 14:58:14 9130
1 100 Kč limit (21.12.2025 20:01:13) 10241
1 000 Kč 20.12.2025 17:04:18 11249