František Blažíček - Alík a perly aneb pes čtoucí nápis

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Kombinovaná technika - kresba, 33x50 cm. Signováno dole uprostřed Blažíček. Volný list.

 

o autorovi: 1956
Narodil se v Havlíčkově Brodě. Původní profesí sklář, studoval soukromě malbu u ak. malíře Fr. Ant. Jelínka a poté grafickou školu v Praze. V mládí ho neformálně vedl Jan Zrzavý, který ho brával s sebou do plenéru. Po roce 1989 začal působit jako pedagog a provozoval galerie v pražské Karlově ulici a v německém Aschaffenburgu. Kromě volné tvorby se zabývá také restaurováním a tvorbou plastik z kovu, dřeva i kamene. Své sklářské umění promítl do vitráží v domě U Černého orla v pražské Mostecké ulici. Jeho díla jsou zastoupena v mnoha sbírkách jak doma, tak v zahraničí např. v Japonsku, na Mallorce a dokonce i na ostrově Reunion. Uspořádal více jak 100 samostatných výstav v Čechách i zahraničí. Účastní se charitativních aukcí. Zajímavostí je, že obraz zakoupila také Jacqueline Kennedyová a soubor kreseb Ornella Mutiová.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 39 000 Kč.

vydraženo
64853. Alík a perly aneb pes čtoucí nápis
Dražba ukončena:05.09.2021 21:38:51
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:3 300 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
3 300 Kč limit (05.09.2021 21:33:51) 8965
3 200 Kč 05.09.2021 21:31:57 849
3 100 Kč limit (05.09.2021 21:31:43) 8965
3 000 Kč 05.09.2021 21:31:44 849
2 900 Kč limit (05.09.2021 21:31:37) 8965
2 800 Kč 05.09.2021 21:31:38 849
2 700 Kč limit (05.09.2021 21:31:33) 8965
2 600 Kč 05.09.2021 21:31:34 849
2 500 Kč limit (05.09.2021 21:31:25) 8965
2 400 Kč 05.09.2021 21:31:26 849
2 300 Kč limit (05.09.2021 21:24:17) 8965
2 300 Kč 05.09.2021 21:24:18 849
2 200 Kč limit (05.09.2021 21:24:11) 8965
2 100 Kč 05.09.2021 21:24:12 849
2 000 Kč limit (05.09.2021 21:24:04) 8965
1 900 Kč 05.09.2021 21:24:05 849
1 800 Kč 05.09.2021 7:59:57 8965
1 700 Kč 05.09.2021 1:10:25 3776
1 600 Kč 31.08.2021 18:44:12 7011
1 500 Kč 29.08.2021 22:34:46 849
1 400 Kč 29.08.2021 20:18:19 9022
1 300 Kč 29.08.2021 18:34:48 7011
1 200 Kč 26.08.2021 15:44:46 9022
1 100 Kč 26.08.2021 13:31:11 3229
1 000 Kč 23.08.2021 15:09:15 9022