František Blažíček - Alík a perly

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Kresba akrylem, 32x50 cm. Signováno dole uprostřed Blažíček Fr. Volný list.

pozn.: Dílo pochází přímo z ateliéru autora. Vzadu autorské razítko.

 

o autorovi: 1956
Narodil se v Havlíčkově Brodě. Původní profesí sklář, studoval soukromě malbu u ak. malíře Fr. Ant. Jelínka a poté grafickou školu v Praze. V mládí ho neformálně vedl Jan Zrzavý, který ho brával s sebou do plenéru. Po roce 1989 začal působit jako pedagog a provozoval galerie v pražské Karlově ulici a v německém Aschaffenburgu. Kromě volné tvorby se zabývá také restaurováním a tvorbou plastik z kovu, dřeva i kamene. Své sklářské umění promítl do vitráží v domě U Černého orla v pražské Mostecké ulici. Jeho díla jsou zastoupena v mnoha sbírkách jak doma, tak v zahraničí např. v Japonsku, na Mallorce a dokonce i na ostrově Reunion. Uspořádal více jak 100 samostatných výstav v Čechách i zahraničí. Účastní se charitativních aukcí. Zajímavostí je, že obraz zakoupila také Jacqueline Kennedyová a soubor kreseb Ornella Mutiová.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 39 000 Kč.

vydraženo
56859. Alík a perly
Dražba ukončena:17.03.2021 21:08:28
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:2 800 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
2 800 Kč limit (17.03.2021 21:03:27) 7493
2 700 Kč 17.03.2021 21:03:28 6182
2 600 Kč 17.03.2021 20:51:27 7493
2 500 Kč limit (17.03.2021 20:51:20) 6182
2 400 Kč 17.03.2021 20:51:21 7493
2 300 Kč limit (17.03.2021 20:50:24) 6182
2 200 Kč limit (17.03.2021 20:50:23) 8053
2 100 Kč limit (17.03.2021 20:45:29) 8053
2 000 Kč limit (17.03.2021 20:45:16) 7493
2 000 Kč limit (17.03.2021 20:45:17) 8053
1 800 Kč limit (17.03.2021 20:44:59) 7493
1 700 Kč 17.03.2021 20:45:00 8053
1 600 Kč limit (17.03.2021 20:39:50) 7493
1 500 Kč 17.03.2021 20:39:51 8053
1 400 Kč 17.03.2021 19:02:50 7493
1 300 Kč limit (17.03.2021 19:02:46) 7011
1 300 Kč 17.03.2021 19:02:47 7493
1 200 Kč limit (17.03.2021 19:02:42) 7011
1 100 Kč 17.03.2021 19:02:43 7493
1 000 Kč limit (17.03.2021 19:02:39) 7011
900 Kč 17.03.2021 19:02:40 7493
800 Kč 28.02.2021 18:00:18 7011
700 Kč 24.02.2021 22:12:15 1199
600 Kč 13.02.2021 18:13:01 7493
500 Kč 11.02.2021 19:53:58 1326