Jsme připraveni stejný prostor poskytnout také dalším sběratelům.
Kombinovaná technika na malířské lepence, 37 x 87 cm. Signováno ligaturou vlevo dole s vročením 72 (1972). Rámováno v autorské umělecké paspartě pod sklem do dobového autorského uměleckého rámu, rozměr s rámem 63 x 110 cm.
Poznámka současného majitele: Zcela bezkonkurenční kreslíř, akvarelista, malíř František Bezděk, jako jeden z mála dokázal zachytit atmosféru slováckého veselí. Na předloženém díle mistrně zvýraznil dění při muzice – šohajci zpívají, děvčata si zatančí a vinař furiantsky kamarádovi nalévá skleničku přímo z koštýře. Vlevo obdivuhodně naslouchají dvě děvčata. Vše je v pohybu, přímo útočí na smysly diváka všech 14 postav rozložených v reprezentativním formátu velkoryse s provedeného díla. Obraz byl původně součástí skvělé umělecké sbírky Moravského Slovácka, budované usilovně 33 let! Mimořádná nabídka vysoce reprezentativního uměleckého díla od nejlepšího kreslíře folklorních motivů Moravského Slovácka, dnes ceněného i v zahraničí.
o autorovi: 1906-1983
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 26 000 Kč