Jsme připraveni stejný prostor poskytnout také dalším sběratelům.
Kombinovaná technika na kartonu, 50 x 80 cm, rámováno v umělecké paspartě pod sklem do italské galerijní umělecké lišty, rozměr i s rámem 78 x 108 cm, signováno autorsky ligaturou umělce vlevo dole. Oslnivá práce absolutně nejlepšího akvarelisty a kreslíře Moravského Slovácka v reprezentativním mimořádném formátu s vysokou propracovaností děje. Výjev zachycuje slavnost masopustu v Uherském Ostrohu s folklorním tancem „Pod šable“! Děj před chalupami s úžasem sleduje malý chlapec a zvědavě přihlížejí děvčata, strýci vpravo si potřebují něco při flašce vavřince něco důležitého sdělit a harmonikář se zaujetím udržuje rytmus pro tanečníky. Pět tanečníků posílených “silou života“ - moravsků slivoviců, předvádějí tanec se zvednutými šavlemi nad hlavou a poskakují do rytmu. Tato tradice je dodnes k vidění např. při oslavách masopustu ve Vlčnově, nebo rodišti J. A. Komenského (Komni). Předložené dílo pochází přímo z majetku autora a dlouho nebylo prodejné. Potom přešlo do vysoce kvalitní umělecké folklorní sbírky moravského Slovácka budované přes 30 let! V této kvalitě a reprezentativním formátu naprosto mimořádná nabídka na trhu s uměním! Rare!
František Bezděk - byl osobitý akademický malíř Slovácka, kreslíř a ilustrátor. Narodil se v roce 1906 v Uherském Ostrohu a zemřel roku 1983. V jeho obrazech se objevuje jeho rodné Slovácko v různých podobách: všední i sváteční události téměř jako kronika zdejšího života, reflektující jeho okouzlující prostotou i jadrnost. Častým motivem jsou koně a koňská spřežení. František Bezděk ilustroval dvanáct knih Jacka Londona, a také knihy Franka Jilíka a Christo Boteva.
o autorovi: 1906-1983
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 26 000 Kč