František Antonín Jelínek - U lesa

Olej na překližce, 28x47 cm, signováno vpravo dole F. A. Jelínek, rám.

1890, Praha
Žák AVU (prof. Roubalík, Bukovac, Schwaiger). Stejně jako jeho učitel H. Schwaiger nacházel zalíbení v malbách starých holandských mistrů. Studijně vycestoval do Itálie, Bosny, Dalmácie i Černé Hory. Malíř portértů a genrů.

Pozn.: Rám poškozen.

5253. U lesa
Dražba ukončena:28.09.2016 18:37:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:800 Kč