Olej na plátně fixovaném na kartonu, 25x32 cm, signováno vlevo dole F. A. Jelínek, rám.
1890, Praha
Žák AVU (prof. Roubalík, Bukovac, Schwaiger). Stejně jako jeho učitel H. Schwaiger nacházel zalíbení v malbách starých holandských mistrů. Studijně vycestoval do Itálie, Bosny, Dalmácie i Černé Hory. Malíř portértů a genrů.
Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.