František Antonín Jelínek - Sázava u Světlé

Olej na plátně fixovaném na kartonu, 25x32 cm, signováno vlevo dole F. A. Jelínek, rám.

1890, Praha
Žák AVU (prof. Roubalík, Bukovac, Schwaiger). Stejně jako jeho učitel H. Schwaiger nacházel zalíbení v malbách starých holandských mistrů. Studijně vycestoval do Itálie, Bosny, Dalmácie i Černé Hory. Malíř portértů a genrů.

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.

6590. Sázava u Světlé
Dražba ukončena:01.12.2016 19:11:16
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:5 500 Kč