Kombinovaná technika, 29x19 cm, signováno vpravo dole Jaroš F., rám, pasparta, zaskleno.
1856, Jičín - 1924, Praha
Pocházel z malířské rodiny. Žák kreslířské školy v praze (1879-1883, Reynier), poté soukromá studia u prof. Jana Subiče a Julia Mařáka (1886-1891). Věnoval se krajinomalbě. Námětem mu bylo prostředí Posázaví, Šumavy, Moravy i Slovenska. Mimo malbu byl také restaurátorem fresek
Pozn.: Rám poškozen. Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem. Signováno F. Jaroš (Friedrich = Bohumil).