František Myslivec

59760. Pohled na město

popis: Olej na plátně, 58x44 cm. Signováno dole uprostřed Fr. Myslivec. Rámováno.

pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1890 - 1965
Narozen v Brně. Studoval v Praze UMPRUM u prof. Maška a AVU u prof. Pirnera. Pořádal studijní cesty po Itálii, Jugoslávii nebo Paříži. Věnoval se grafice i figurální malbě, ale základem jeho tvorby byla krajina, kterou zachycoval v postimpresionistickém duchu. Umělecky byl spjat s Brnem, pro které vytvořil městský znak. Věnoval se malbě, grafice a ilustracím.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 29 000 Kč

zbývá: 18 dnů, 17 hodin

konec dražby: 26.05.2021 19:26:00

vyvolávací cena: 500 Kč

Předmět ještě nebyl dražen