Bronz, 6.4 cm, pasparta, rám, signováno nahoře Franta Anýž, datováno 1928.
1876 Svatá Dobrotivá, 1934 Tatranská Polianka
Ciselér, medailér. Po pobytu v Paříži roku 1900 si zařídil závod pro umělecko průmyslové práce kovové. Prováděl práce pro architekty Kotěru, Hilberta, Dryáka, odléval plastiky Suchardy,Myslbeka, Mařatky a dalších. Pracoval na odlití sarkofágů českých králů a provedení bronzových dveří do chrámu sv. Víta.