Ferdiš Duša

7607. U hrobu

popis: Dřevoryt, 30x25 cm, pasparta, signováno vpravo dole.

Pozn.: Poškozeno.

o autorovi: 1888 - 1958
Narodil se ve Frýdlantu nad Ostravicí. Malíř, grafik, keramik. Založil keramické dílny Jaroňkovi v Rožnově pod Radhoštěm. Od r. 1924 se věnoval hlavně malířství u grafika SLAVOGTA. Dílo se zaměřením na Prahu a Ostravsko a Slovensko. Vynikající umělec vystavoval s Uměleckou besedou, Hollarem, Skupinou výtvarných umělců v Topičově salonu výstavy v r. 1923 a v r. 1931. V zahraničí - Polsko - Varšava, Krakov, Itálie - Miláno - výstava dekorativního umění 1923, Rakousko - Vídeň 1936 - 1938, dále Benátky, Leningrad, Moskva a New York. Dílo umělce zastoupeno v NG Praha, UPM Praha a v řadě dalších státních a soukromých galeriích v ČR a v řadě evropských zemí včetně USA.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 50 000 Kč

dražba ukončena: 15.02.2017 21:26:00

vyvolávací cena: 100 Kč

vydraženo za: 400 Kč