Ferdiš Duša - Horské chalupy

Olej na kartonu, 45x66 cm, signováno vpravo dole F. Duša, rám, zaskleno.

1888, Frýdlant nad Ostravicí - 1958, Frýdlant nad Ostravicí
K malbě se dostal přes malířství porcelánu a keramickou chemii. V Kunčicích měl i svou keramickou dílnu. Jeho malířské a grafické dílo zachycuje zejména Ostravsko a Slovensko. Náměty mu nejčastěji jsou tvrdé podmínky horalů ve Valašských Beskydech a bída ostravského lidu z hutí a železáren. Namaloval i několik obrazů s motivem Prahy. Účastnil se mnoha výstav u nás i v zahraničí (Benátky, Moskva, Poznaň,...)

2867. Horské chalupy
Dražba ukončena:01.10.2015 19:32:00
Vyvolávací cena:1 200 Kč
vydraženo za:9 000 Kč